Spalio 8–30 d.

Festivalio akcentai

Mes – nepatogūs, kad įkvėptume tave keisti realybę. Todėl šiemet atveriame didžiųjų festivalio renginių duris - visiems! Vietos kūrėjų naujausių darbų premjeros, apdovanojimų vakarai ir festivalio atidarymo ceremonija - Jūsų spalio planams.

Po filmo: susitikimai su režisieriais

Smalsu sužinoti, o kaip gi dabar gyvena filmo herojai? Paklauskite! Po filmų kylančius klausimus kelsim jų kūrybinėms komandomis.

Virtualios diskusijos

Ne vien filmai, bet ir nepatogios diskusijos apie tai, kas iš tiesų svarbu. Aktualūs pasikalbėjimai su įvairių sričių ekspertais ir žmogaus teisių aktyvistais pasibels į kiekvienų namų ekranus. Prisijunk prie virtualių diskusijų, užduok sau rūpimus klausimus ir išsinešk aktualius, faktais pagrįstus atsakymus: ar demokratija (pra)laimės? Ar paveldėjome istorinę traumą iš savo tėvų ir senelių? Iš kur atsirado antigenderizmas? Kokiais argumentais remiasi Lietuvos narkotikų politika? Kodėl seksualinis smurtas naudojamas kaip karo ginklas? Visos nuotolinės/virtualios diskusijos bus verčiamos į gestų kalbą. Diskusijos rengiamos bendradarbiaujant su LRT. Rėmėjas - Nyderlandų Karalystės ambasada Lietuvoje.

Po filmo: pokalbiai ir diskusijos

Nepatogūs filmai yra ypatingi tuo, kad jiems pasibaigus, liekam su daugybe klausimų – po filmo juos norisi garsiai su kuo nors aptarti. Tad po kai kurių seansų nepaliksim jūsų vienų – filmus ir juose nagrinėjamas temas aptarsim su žmogaus teisių aktyvistais ir įvairių sričių ekspertais. Juk kartais filmas – tik platesnių diskusijų ir apmąstymų pradžia, o daug svarbiau yra tai, kas vyks po jo.

Medijų industrijos dienos

Paskaitos ir vieši būsimų filmų pristatymai atviri visiems – dokumentiniu kinu besidomintiems, jį studijuojantiems ar kuriantiems. Geriausi savo sričių profesionalai dalinsis savo patirtimi. „ESoDoc“ yra ES programos „Kūrybiška Europa“ remiama mokymų iniciatyva, kurią įgyvendina „ZeLIG“ dokumentikos mokykla iš Italijos. „ESoDoc“ yra skirta medijų profesionalams ir tarpdisciplininiams kūrėjams, siekiantiems didinti savo dokumentinių filmų ir susikertančių medijų (cross-media) projektų poveikį ir pasiekiamumą, tiems, kurie nori tobulinti savo pasakojimo įgūdžius, megzti ryšius įvairiose platformose, atrasti naujas komandos formavimo, prodiusavimo, finansavimo formas ir naujas platinimo strategijas. Lietuvoje šiuos mokymus pristato „Nepatogus kinas”, juos iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras, Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Filmai modernizmo erdvėse

Istorijas apie architektūrą, bohemišką viešbučio gyvenimą ar virtualų pasaulį pasakosim kinui neįprastose, daugelio galbūt dar neatrastose erdvėse: Lietuvos sporto universitete, Žemės ūkio rūmuose, buvusiame Kauno Centriniame pašte, Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo akademijoje ir kitose išskirtinėse vietose. Ir tai bus ne tik filmai. Prieš pat seansus kino patirtis dar labiau praturtinsim kviesdami po pastatus pasivaikščioti kartu su mūsų bičiuliais „Ekskursu“, o po filmų susitiksim su kino kūrėjais, architektūros profesionalais ir istorikais. Renginiai yra oficialios „Kaunas - Europos kultūros sostinė 2022“ programos „Modernizmas ateičiai“ dalis ir yra finansuojama projekto lėšomis. Pastatų ir erdvių atranką bei ekskursijas rengiam kartu su iniciatyvine grupe „Ekskursas“ - architektūros, istorijos, paveldosaugos ir humanitarinės krypties profesionalais. Renginių partneriai: „Kauno diena“, „LTG Link“.

Renginiai

Rėmėjai

Visi rėmėjai