2024 m. Spalio 8–27 d.

Viena seniausių Europos dokumentikos mokymų programų „ESoDoc – European Social Documentary“, šiemet mininti savo veiklos dvidešimtmetį, kviečia dokumentikos kūrėjus gilinti žinias tarptautinėse dirbtuvėse.

„Nepatogus kinas“ padėjo Vilniaus miestui įsitvirtinti kaip vienai iš „ESoDoc“ rezidencijų, o festivalio rėmėjų dėka, aplikuoti į užsienio profesionalų vedamas dirbtuves nemokamai gali du Lietuvos arba Ukrainos dokumentinio kino ar naujųjų medijų kūrėjai, režisieriai, prodiuseriai.

Paraiškų teikimo terminas: rugsėjo 6 d.
Paraiškos forma: SPAUSKITE 

Rudenį „ESoDoc“ startuos intensyvia nuotoline mokymų programa, kuri tęsis nuo rugsėjo 26 d. iki spalio 7 d. Vėliau kūrėjai bus kviečiami susitikti Vilniuje, kur spalio 11–16 d. vyks vieša projektų pristatymo sesija, kurią vertins tarptautinių audiovizualinio sektoriaus ekspertų komisija.

Rezidencijos Vilniuje metu, dokumentikos kūrėjai taip pat turės galimybę lankytis „Nepatogaus kino“ organizuojamuose kino seansuose, po kurių vyks susitikimai su filmų režisieriais.

Spalio 14 d. taip pat bus surengta Kino industrijos diena, skirta visiems kino profesionalams, norintiems daugiau sužinoti apie dabartinę audiovizualinio sektoriaus padėtį, galimybes ir ateitį.

„ESoDoc“ yra Europos Sąjungos programos „Kūrybiška Europa“ remiama mokymų iniciatyva, kurią įgyvendina „ZeLIG“ dokumentikos mokykla iš Italijos. „ESoDoc“ – skirta medijų profesionalams ir tarpdisciplininiams kūrėjams, siekiantiems didinti savo dokumentinių filmų ir susikertančių medijų (cross-media) projektų poveikį ir pasiekiamumą, tiems, kurie nori tobulinti savo pasakojimo įgūdžius, megzti ryšius įvairiose platformose, atrasti naujas komandos formavimo, prodiusavimo, finansavimo formas ir naujas platinimo strategijas. Lietuvoje šiuos mokymus pristato „Nepatogus kinas”, mokymų sesiją Vilniuje iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras, audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA, Vilniaus miesto savivaldybė.

Daugiau informacijos – „ESoDoc“ internetiniame puslapyje.

Rėmėjai

Visi rėmėjai