2024 m. Spalio 8–27 d.

Visi renginiai
Visi renginiai

Žurnalisto nužudymas + Q&A su Matt Sarnecki

Mattas Sarneckis yra žurnalistas, prodiuseris ir režisierius, dirbantis su pasauliniu tiriamosios žurnalistikos tinklu „Organized Crime and Corruption Reporting Project“. Jis yra režisavęs keletą dokumentinių filmų, rodytų tiek Europoje, tiek už jos ribų. Jo dokumentinis filmas „Killing Pavel“ (Pavelo nužudymas) apie tiriamąja žurnalistika užsiėmusio reporterio Pavelo Šeremeto nužudymą 2017 m. pelnė Tiriamosios žurnalistikos medalio apdovanojimą, o 2018 m. – DIG apdovanojimą (Italija).

Gimęs Čikagoje Mattas užaugo Los Andžele, o būdamas 17-os metų persikėlė į Niujorką ir pradėjo studijuoti Kolumbijos universitete, kur įgijo politikos mokslų ir istorijos bakalauro laipsnį. Prieš persikeldamas į Prahą, dvejus metus dirbo Taikos korpuso savanoriu Rumunijoje, kur pagal Fulbraito programą dėstytojavo Scenos menų akademijos Kino ir televizijos mokykloje. 2007 m. grįžo į Niujorką ir kelerius metus dirbo televizijoje ir dokumentinių filmų srityje. 2011 m. persikėlė į San Franciską ir Kalifornijos universitete Berklyje įgijo žurnalistikos magistro laipsnį. Nuo 2013 m. gyvena Bukarešte.

„Žurnalisto nužudymas“ – antrasis režisieriaus Matto Sarneckio dokumentinis filmas. Jo premjera įvyko 2022 m. gegužę tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje „Hot Docs“. Filme tiriamas 2018 m. įvykdytas Slovakijos žurnalisto Jáno Kuciako ir jo draugės Martinos Kušnírovos nužudymas. Jų mirtis sukėlė didžiausius protestus Slovakijoje nuo komunizmo žlugimo.

Susitikimas su režisieriumi įvyks po „Žurnalisto nužudymo“ seanso spalio 13 d. 18 val. Forum Cinemas Vingis 3 kino salėje, daugiau informacijos šiame diskusijos aprašyme.

Pristato: