2024 m. Spalio 8–27 d.

Visi renginiai
Visi renginiai

Domingo Domingo PREMJERA + Q&A su Laura García Andreu ir Arūnu Mateliu

Ne viename prestižiniame filmų festivalyje įvertintas Ispanijos ir Lietuvos kūrybinės komandos filmas „Domingo Domingo“ pirmą kartą nušviečia Lietuvos kino ekranus!

Jame atsiskleidžia Domingo (isp. Sekmadienis) – apsukraus ūkininko, negalinčio gyventi be adrenalino – portretas. Dabar jį apsėdo nauja manija – apelsinai. Gyvena jis mažame, varganame kaime Ispanijos pakrantėje. Laikai čia keičiasi: stambios tarptautinės įmonės patentuoja geriausias apelsinų veisles ir verčia ūkininkus jas pirkti. Bet Domingas ne iš tų, kurie keliaklupsčiauja. Maža to, jis tiki galintis juos apžaisti. Jis turi tobulą planą – slaptą medį, kuriame augina naują apelsinų veislę. Užaugus pirmiems jo slaptojo medžio vaisiams, sužinosime, ar jis gaus patentą. Tik taip Domingas laimės: apgudraus tarptautines įmones, praturtės ir mėgausis gyvenimu. Kiekviena jo diena bus lyg sekmadienis.

Būtent sekmadienio popietę kviečiame į premjerinį filmo, išsiskiriančio šmaikštumu dokumentinių filmu žanre, seansą. Jį palydėsime ir specialiu renginio gėrimu – išduosime paslaptį, kad šiam, vieno augalo vardą turinčiam kokteiliui, pagaminti absoliučiai būtinas ingredientas yra ne kas kita, o gerai sunokusių apelsinų sultys.

 

 

Laura García Andreu yra kino režisierė ir antropologė. Audiovizualinės komunikacijos bakalauro studijų Valensijoje ir Pompeu Fabra universitete Barselonoje metu ji susidomėjo socialinėmis problemomis ir etnografiniu kinu, todėl Peru įgijo ir antropologijos diplomą. Jos pirmasis dokumentinis filmas „[m]otherhood“ (2018 m.) buvo rodomas televizijoje visame pasaulyje bei apdovanotas kaip geriausias trumpametražis dokumentinis filmas Valensijos kino akademijos apdovanojimuose (2019 m.) ir už geriausią scenarijų – La Cabina tarptautiniame kino festivalyje (2018 m.).

„Domingo Domingo“ (2023 m.) yra antrasis šios režisierės filmas. Jis laimėjo geriausio dokumentinio projekto apdovanojimą San Sebastiano tarptautiniame kino festivalyje (SSIFF) 2021 m. ir dalyvavo ESoDoc programoje (kurią finansuoja MEDIA fondas). Projektas taip pat buvo atrinktas į „DocsValencia 2019“ ir gavo „À Punt“ bei MAFIZ apdovanojimus, be to, dalyvavo Malagos festivalio renginyje kino industrijai (2020 m.). Pasaulinė filmo premjera įvyko Salonikų kino festivalio konkursinėje programoje (2023 m.).

 

Arūnas Matelis Vilniaus universitete studijavo matematiką, vėliau studijavo ir baigė režisūrą Lietuvos muzikos akademijoje. 2007 m. už pirmą savo pilnametražį filmą „Prieš parskrendant į Žemę“  buvo apdovanotas Amerikos kino režisierių gildijos apdovanojimu kaip geriausias metų dokumentinio filmo režisierius. „Prieš parskrendant į Žemę“  taip pat pelnė pagrindinius prizus IDFA, DOK Leipcig, Documenta Madrid, Zagreb DOX ir kituose festivaliuose, o taip pat – Europos kino akademijos nominaciją. Naujausias režisieriaus filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ laimėjo 18 prizų tarptautiniuose festivaliuose, tarp kurių pagrindiniai– Varšuvos, Triesto ir kt. Filmas varžėsi dėl „Oskaro“ dvejose – geriausio filmo užsienio kalba ir dokumentinio filmo – kategorijose. Arūno Matelio trumpametražiai dokumentiniai  filmai „Dešimt minučių prieš Ikaro skrydį“, „Sekmadienis. Evangelija pagal liftininką Albertą“, „Iš dar nebaigtų Jeruzalės pasakų“ buvo apdovanoti prizais ar rodyti konkursinėse  programose daugybėje festivalių, tarp kurių – Kanų, („Directors fortnight“ ir „Critic week“), Oberhauseno, Turino, Lokarno, MoMA, „Cinema du Reel“ ir kituose.

Vilnius
Domingo Domingo PREMJERA + QnA
Apie filmą

Spalio 22 d.

13:00

Forum cinemas VINGIS

Bilietai