2024 m. Spalio 8–27 d.

Visi renginiai
Visi renginiai

Dokumentinio filmo „Miro foro“ peržiūra + DISKUSIJA apie nepažintą Vilnių

Apie Kirtimų gyvenvietę žiniasklaidoje galime rasti šimtus straipsnių ir komentarų, tačiau retame išgirsime pačių romų balsą. Vis dėlto itin neigiamais epitetais apibūdinamas taboras keliems šimtams ten gyvenusių žmonių buvo namai ir kasdienės vaikystės patirtys.

Kirtimuose romai įsikūrė po Antrojo pasaulinio karo ir šią gyvenvietę vadino Parubanka. Beveik pusė demografiškai jaunos bendruomenės gyventojų buvo vaikai, kuriems taboras paliko daug prisiminimų apie laisvalaikį su draugais, tarpusavio ryšius ir bendrystę. Trumpametražiame filme „Miro foro“ (liet. Mano miestas) jaunuoliai patys tampa kūrėjais, kurie, filmuodami su žeme sulygintą taborą, atkuria prisiminimus apie ten stovėjusius namus, gyvenusius žmones ir vaikystės žaidimus. „Miro foro“ – tai dokumentinė keliolikos minučių kelionė į taborą su ten augusiais jaunaisiais gidais, kurių balsas iki šiol nebuvo girdimas.

Po peržiūros kviečiame dalyvauti diskusijoje apie istorinę atmintį, savas ir svetimas erdves. Diskusiją moderuos antropologė Agnieška Avin, gyvenimo tabore prisiminimais dalinsis Kristina Saidova, apie filmo idėją ir kūrybinį procesą papasakos multikultūrinio vaikų ir jaunimo centro „Padėk pritapti“ vadovė Inga Kreivėnaitė bei audiovizualinio meno kūrėjas ir filmo operatorius Paulius Janušonis.
Nuo lapkričio mėnesio filmas bus prieinamas platformoje „Nepatogaus kino klasė“ registruotiems vartotojams.

„Miro foro“ finansuotas Lietuvos kultūros tarybos ir Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis.

Filmo partneriai: Lietuvos žmogaus teisių centas, Nepatogus kinas, Romų visuomenės centras, Kirtimų kultūros centras, Vilniaus muziejus.

Vilnius
Miro foro + DISKUSIJA

Spalio 26 d.

18:30

Kirtimų kultūros centras