2024 m. Spalio 8–27 d.

Pagrindinė kultūros ir kūrybinius sektorius Europoje remianti programa „Kūrybiška Europa“ išplėtė finansuojamų Lietuvoje vykstančių kino festivalių sąrašą – nuo šių metų jis pasipildė tarptautiniu dokumentinių filmų festivaliu „Nepatogus kinas“. Audiovizualinės srities projektus remiančios paprogramės „MEDIA“ finansavimą Europoje iš viso gauna 95 kino sklaidos renginiai, 3 iš jų vyksta Lietuvoje.

„Labai džiugu, kad vis daugiau Lietuvos organizacijų pasiryžta išbandyti jėgas konkurencinguose finansavimo konkursuose, o jų teikiami projektai kokybe ne tik nenusileidžia, bet vis dažniau pralenkia net ir didžiųjų Europos valstybių įgyvendinamus projektus. „Nepatogus kinas“ tapo jau trečiu „MEDIA“ remiamu kino festivaliu Lietuvoje ir tai yra didelis laimėjimas ne tik festivalio organizatoriams, bet ir žiūrovams, kurie šios paramos dėka galės išvysti dar daugiau kokybiško europietiško turinio“, – džiaugiasi „Kūrybiškos Europos“ biuro „MEDIA“ koordinatorė Austėja Milvydaitė.

„Nepatogaus kino“ vadovas Gediminas Andriukaitis sako, kad festivalio nuosekliai įgyvendinama strategija atitiko geriausias praktikas, privalomas „MEDIA“ finansavimui gauti. „Šiame konkurse didelis dėmesys buvo skiriamas inovatyviems kino sklaidos sprendimams, gebėjimui pasiekti naujas auditorijas ir užtikrinti festivalio prieinamumą. Todėl ši sėkmė mums kartu yra ir didelis pastarųjų metų darbo įvertinimas, ir patvirtinimas, kad strategiškai festivalis eina teisingu keliu.“

G. Andriukaitis pabrėžia, kad „Nepatogus kinas“ gali pasiekti kone kiekvieną šalies gyventoją. „Strategiškai išliekame vieninteliu hibridiniu kino festivaliu Lietuvoje. Tai reiškia, kad mūsų programa pasiekiama ne vien didžiųjų miestų kino teatrų lankytojams – festivalis kasmet vyksta ir nuotoliu, mūsų virtualioje kino salėje. Tačiau net ir tuo neapsiribojame – daug dirbame su mokyklomis ir esame užmezgę partnerystes su daugiau nei 250 Lietuvos bibliotekų. Jų lankytojai gali žiūrėti visus festivalio filmus, o aktyviausios bibliotekos jiems pasiūlo ir mūsų parengtą specialią programą – praėjusiais metais tokius „Nepatogaus kino“ seansus rengė beveik 100 bibliotekų.“

„Kūrybiška Europa MEDIA“ finansuoja šiuos Lietuvoje vykstančius kino sklaidos renginius: tarptautinį dokumentinių filmų festivalį „Nepatogus kinas“, Vilniaus miesto kino festivalį „Kino pavasaris“ ir Europos šalių kino forumą „Scanorama“.

Rėmėjai

Visi rėmėjai