Spalio 12–29 d.

Spalio 8–30 d. vyksiantis „Nepatogus kinas“ kviečia nieko nelaukiant organizuotis savo pačių kino seansus. Dokumentinių filmų festivalis pristato bendrakūrystės projektą „NK-DOKU“ – virtualią platformą, skirtą savarankiškai rengti viešas filmų peržiūras bendruomenėse ar organizacijose.

„Dokumentiniai filmai kuriami tam, kad juos žiūrėtų, na, o festivalis kasmet turi pradžią ir pabaigą. Todėl šiemet išpildėme didelę savo svajonę – sukurti atrinktų filmų katalogą ir sistemą, kuri plėstų legalaus kino prieinamumą edukacinėms ir bendruomenių iniciatyvoms. „NK-DOKU“ yra unikalus projektas, edukaciniais tikslais suteikiantis išskirtinį kino turinį motyvuotiems nekomercinių renginių organizatoriams“, – pasakoja projekto „NK-DOKU“ iniciatorė, festivalio „Nepatogus kinas“ koordinatorė Judita Ragauskaitė.

Šia platforma „Nepatogus kinas“ kviečia naudotis bibliotekas, universitetus, studentų atstovybes, kino klubus ir visus alternatyvių renginių organizatorius, kurie turi patalpas ir filmų rodymui reikalingą techninę įrangą. „Projektas ir kino seansai – visada atviri ir nemokami, tad prasmingus susibūrimus su filmu ir pokalbiais galite rengti jau dabar“, – kviečia J. Ragauskaitė.

„NK-DOKU“ filmų kataloge kasmet bus pristatoma vis nauja tematinė filmų programa. Šių metų filmus vienija žaidimų tema, o platformoje jau galima rasti 6 pilnametražius, 3 trumpametražius ir vieną virtualiosios realybės filmą. Kur baigiasi žaidimas? Ar žaidimai gali skatinti empatiją? O gal tendencija atvirkščia – jie virsta pykčio įrankiais? Į šiuos klausimus mėgina atsakyti „NK-DOKU“ projektą atidaranti rinktinių filmų programa, skirta jauniems virtualios kartos žmonėms.

Prie „NK-DOKU“ bendrakūrystės projekto norinčioms prisijungti bendruomenėms, organizacijoms ir institucijoms tereikia užpildyti registracijos formą ir, sulaukus patvirtinimo, išsirinkti filmą. Organizatoriai suteiks galimybę legaliai parsisiųsti filmo kopiją, o taip pat ir su juo susijusią reklaminę ir edukacinę medžiagą. Prie platformos gali jungtis Lietuvos teritorijoje veikiantys juridiniai ir fiziniai asmenys. Filmų katalogas ir daugiau informacijos: nkdoku.lt.

Rėmėjai

Visi rėmėjai