2024 m. Spalio 8–27 d.

Jaunas balsas

Mes gerbiam autoritetus, bet žiūrim į ateitį. Todėl kasmet labai labai laukiam, kam atiteks JAUNAS BALSAS. Šiuo prizu apdovanojam filmą, kurį – kaip svarbiausią ir aktualiausią jaunimui – išrenka festivalio jaunimo žiuri.

Festivalio jaunimo žiuri nariais kviečiam tapti 18–25 metų žmones, priklausančius bet kokiai – formaliai ar neformaliai – jaunimo organizacijai ar bendruomenei ir besidominčius kinu bei žmogaus teisių, aplinkosaugos, ekologijos, socialiniais ar politiniais klausimais. Konkurso būdu iš visos Lietuvos atrinkti žiuri nariai ne tik vertina filmus, bet ir dalyvauja dirbtuvėse su kino industrijos profesionalais bei taria savo svarią nuomonę sudarinėjant jaunimui skirtų festivalio filmų programą.

Jauno balso konkursinė programa įgyvendinama bendradarbiaujant su Lietuvos jaunimo organizacijų tarybą (LiJOT) ir kampanija WOKE16, kuria siekiama atkreipti dėmesį į jauno žmogaus vaidmenį priimant sprendimus – kasdienio lygmens ir transformuojančius kiekvieno iš mūsų gyvenimus – suteikiant teisę balsuoti vietos savivaldos lygmenyje nuo 16 metų.

Lukas Pacevičius

Lukas – Vilniaus universiteto kūrybos komunikacijos pirmakursis. Sėkmingai baigęs Vilniaus Antakalnio gimnaziją ir Mokinių tarybos prezidento kadenciją, jis toliau tęsia aktyvią visuomeninę veiklą. Lukas jau pusantrų metų aktyviai dalyvauja Jaunųjų konservatorių lygos veikloje, vienijančioje pilietišką jaunimą visoje Lietuvoje. Audiovizualiniai menai yra itin svarbi Luko gyvenimo dalis: kino ir muzikos tyrinėjimas jam yra mėgstamas hobis, o filmų kūrimo srityje Lukas save jau išbandė įvairiose rolėse. Jis tikisi, jog kino industrijai Lietuvoje kartelė kils ir ši sritis vieną dieną pasieks savo pilną potencialą. Lukas sako: „Jauno balso iniciatyva – tai puiki galimybė giliau pažvelgti į kiną kaip meno rūšį.“

Mija Ničajutė

Mija šiuo metu yra dvyliktokė. Neseniai baigė Skalvijos kino akademiją, taip pat ne pirmus metus prisideda prie „Meno avilio“ Jaunųjų programerių veiklos, kurios metu kuria filmų programas kino festivaliams. „Kinas man yra viskas viename – poilsis, įkvėpimas ir saviraiškos forma“, – sako Mija. Moksleivė labai mėgsta dokumentinį kiną, ypač tokį, kuris nustebina savo forma ir turiniu, suteikia erdvės pamąstymams ir nepalieka tavo minčių kelias dienas. „Labai džiaugiuosi galėdama būti šių metų „Jaunojo balso“ dalimi, turėti galimybę žiūrėti ir diskutuoti, patirti Nepatogaus kino festivalį iš arčiau“, – sako ji.

Kamilė Laurinavičiūtė

Kamilė šią vasarą baigė literatūrinės ir kultūrinės analizės bakalauro studijas Amsterdamo universitete. Grįžusi į Vilnių, ėmė pakitusiu žvilgsniu stebėti savo gimtinės kultūros lauką ir socialines problemas. Atlikusi praktiką filmų platinime, ji pradėjo dirbti komunikacijų srityje. Visgi kinas jai yra viena artimiausių žmogiškumo pažinimo formų. Kamilė sako: „Geras kinas man yra tas, kuris verčia pajausti ir atjausti – tarytum išlipti iš savo kiauto ir pažvelgti į kitą naujomis akimis.“ Kamilė labiausiai domisi feminizmu, lyties ir seksualumo teorija, socialinės atskirties genealogija bei psichikos sveikatos diskursu.

Ugnė Pilkionytė

Ugnė baigė politikos mokslų studijas Sciences Po Paris universitete Prancūzijoje ir jau tada pradėjo nagrinėti politikos ir visuomenės atspindžius kine. Vėliau prisidėjo prie mokslinių tyrimų įvairiais viešosios politikos klausimais, tačiau greit suprato, jog statistika, sausi faktai ir politiniai referatai visuomenės nuomones paveikia mažiau nei menas, o ypač – kinas. Supratusi, jog norėtų sujungti savo aistras politikai ir kinui, šiuo metu ji dirba įmonėje, kuri užsiima vadinamąja „impact production“ ir padeda įgalinti kiną daryti pokyčius visuomenėje ir politikoje. Ugnė jau seniai žavisi Nepatogaus Kino veikla ir nori prisidėti prie sklaidos filmų, kurie yra provokuojantys, nepatogūs ir reikšmingi jaunimui Lietuvoje.

Aneta Beginskaitė

Aneta šiuo metu studijuoja klasikinę filologiją Vilniaus universitete. Be mokslų, didelę jos gyvenimo dalį užima kinas ir muzika. Kadangi Aneta yra baigusi muzikos mokyklą, universitete ji prisijungė prie choro, o meilę kinui reiškia dalyvaudama „Moving Cinema“ ir „Meno avilio“ projekte, kaip jaunoji kino programos sudarytoja. Jei lieka laisvo laiko, jį praleidžia kino, teatro salėse arba grodama pianinu bei skaitydama mitus.

Rėmėjai

Visi rėmėjai