Spalio 12–29 d.

Festivalio NEPATOGUS KINAS plakatų paroda – AR TAVO?

Dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ kasmet kviečia stabtelėti ir susimąstyti. Šįkart pasitelkdamas skirtingas patirtis jis siekia užklausti nusistovėjusias ribas ir kurti erdvę įsiklausymui bei diskusijai. Tačiau pagarbus pokalbis prasideda nuo mūsų ir nuo trumpo suvokimo, kokioje erdvėje ir laike esame, ir ypač – į ką žiūrime.

Ar tai, kas už lango – tavo? Ar momentas, kuriame esi – tavo? Ar tai, kas bus rytoj – tavo? Ar tai, kas tave supa, ką matai ir ką pastebi, ko klausaisi ir ką išgirsti – tave jaudina, paveikia? Ar visa tai lieka tik fonu, ar visgi tampa ir kiekvieno iš mūsų reikalu? Ir išvis. Ar mintys galvoje – tavo?

Šiuos ir daugelį kitų klausimų kelia šių metų festivalio kampanija, pasidabinusi ryškiais, su filmų ir renginių programa besisiejančiais simboliais, geriausiai atskleidžiančiais lakoniškų ir drąsių plakatų serijoje. Plakatų autorių pasirinkti objektai – žandikaulis, kamera, akmuo – visiškai atskirti nuo konteksto, panardinti į rožinį foną, tampa interpretaciniais minčių ir žodžių taškais, tarnaujančiais tiek realiame pasaulyje vykstančioms faktinėms situacijoms, tiek lakiai vaizduotei ir jos siūlomiems scenarijams. Plakatuose sukurtos žodžio-vaizdo situacijos skatina ir atsakomybės prisiėmimo procesus, atliepiančius paties festivalio vertybes.

Paroda – paprasta savo forma ir atvira turiniu, pasiduodanti asmeninėms patirtimis ir kylančioms istorijoms, tad kviečiame atrasti, suabejoti, įsikvėpti ar net apversti savo vidinį pasaulį. Juk kažkur tarp realybės ir fikcijos gali slypėti jėga ypač reikalingiems pokyčiams.

Plakatų autoriai: Jonas Liugaila ir Rūta Ivaškevičiūtė

Rėmėjai

Visi rėmėjai