Spalio 8–30 d.

Visi renginiai
Visi renginiai

Linijos + EKSKURSIJA po Žemės ūkio rūmus

„Nepatogus kinas“ rudens savaitgalius kviečia praleisti Europos kultūros sostinėje –  Kaune! Tradicinius susitikimus „Romuvos“ kino teatre papildys 12 patyriminių seansų 6-iuose modernistinio paveldo pastatuose. Žiūrovų čia laukia specialiai sudaryta 6-ių filmų programa „Judančio(s) miesto vizijos“ – apie miestą ir žmogų jame. Ir tai bus ne tik filmai. Prieš pat seansus kino patirtis dar labiau praturtins pasivaikščiojimai po neatrastas erdves kartu su mūsų bičiuliais „Ekskursu“, kurių metu ne tik pamatysite, kas slepiasi už užvertų durų, bet ir išgirsite legendinių Kauno pastatų istorijas. Ketvirtoji stotelė – Žemės ūkio rūmai, K. Donelaičio g. 2, Kaunas.

Tarpukariu Lietuvos ūkio pagrindas buvo žemės ūkis. Jame dirbo absoliuti gyventojų dauguma ir iš žemės ūkio plaukė didžiausia valstybės pajamų dalis. Prie to ženkliai prisidėjo specialiai sukurta Žemės ūkio rūmų organizacija. Ji steigė mokyklas, rengė kursus, leido specialybinius leidinius ir kitaip prisidėjo prie žemės ūkio kultūros kėlimo. Šiai įstaigai 1931 metais pagal ŽŪR Statybos skyriaus vedėjo Karolio Reisono projektą buvo pastatyti nauji rūmai Parodų kalno papėdėje. Rūmus puošia į art deco stilizaciją panašus rugių varpų reljefas, o viduje yra išlikę nemažai autentiškų interjero detalių. Sovietinės okupacijos laikais rūmai buvo užimti komunistinių organizacijų ir jų metu kieme buvo pristatytas naujas korpusas su didžiule renginių sale. Tad viename pastate galima pasakoti didžiąją dalį Lietuvos XX a. istorijos.

Pasivaikščiojimą po lengvai atpažįstamą, bet mažai kieno dar aplankytą unikalų pastatą pratęs slovakų režisierės dokumentinis filmas apie Bratislavą. Juodai baltas dokumentinis filmas, kuris buvo įkvėptas socialistinio modernizmo architektūros linijų, gali būti sugretintas su neseniai pristatytu meniniu filmu apie Kauną „Klostės“, pasakojančiu apie tarpukario modernizmo architektūrą.

Norime sudaryti sąlygas renginyje apsilankyti įvairias galimybes turintiems žiūrovams, todėl bilietus į seansus kviečiame rezervuoti nemokamai. Šios programos renginių dalyvių skaičius ribotas, tad nemokamus bilietus rezervuokite tik tuo atveju, jei tikrai planuojate dalyvauti renginyje. Visgi jeigu negalėtumėte atvykti, kviečiame perleisti savo bilietus unikalius potyrius mėgstantiems bičiuliams.

„Judančio(s) miesto vizijos“ yra oficialios „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos „Modernizmas ateičiai“ dalis ir yra finansuojama projekto lėšomis. Pastatų ir erdvių atranka yra rengiama kartu su neformalia iniciatyva „Ekskursas“, kuri skatina per ekskursijas pažinti, atrasti ir įvertinti savo miesto paveldą, Kauno tarpukario modernizmo architektūrą.

Kaunas
Linijos + EKSKURSIJA
Apie filmą

Spalio 22 d.

17:30

ŽEMĖS ŪKIO RŪMAI (K. Donelaičio g. 2)

Pasibaigęs
Linijos + EKSKURSIJA
Apie filmą

Spalio 22 d.

20:00

ŽEMĖS ŪKIO RŪMAI (K. Donelaičio g. 2)

Pasibaigęs