Spalio 8–30 d.

Visi renginiai
Visi renginiai

Kino industrijos diena su ESoDOC

Dokumentikos ir naujųjų medijų mokymų programos „ESoDOC – European Social Documentary“ ir „Nepatogaus kino“ organizuojamos kūrėjų dienos su žinomais savo sričių ekspertais.

9:00 – 10:00 Nebijokite XR
XR (angl. extented reality) arba išplėstinė realybė vis labiau traukia kūrėjų dėmesį ir tampa dominuojančia ateinančios kartos saviraiškos forma. Kokį poveikį kūrybinėmis industrijos turi XR plėtra ir ar virtualiame „Metaverse“ pasaulyje yra vietos jūsų istorijoms?
Pranešėjas: Mark Atkin yra „CPH:DOX Interactive“ programos kuratorius, skaitmeninių technologijų tyrinėtojas ir kūrybinių dirbtuvių vedėjas, padedantis kūrėjams tyrinėti šiuolaikines skaitmenines technologijas pasakojant savo istorijas.

10:00 – 11:00 Kas užsako ir už kiek perka trumpametražius dokumentinius filmus?
Interneto platformų eroje trumpametražiai dokumentiniai filmai turi didelį auditorijų pasiekiamumo potencialą, ypač – jaunos auditorijos tarpe. Kaip pavyzdžius pasitelkdamas „The Guardian“ ir „Lyfta“ platformas, Charlie Phillips pasakos, kaip kurti, kad patrauktum dėmesį.
Pranešėjas: Charlie Phillips, platformos „Lyfta“ (www.lyfta.com) turinio vadovas, prodiuseris ir konsultantas, vadovavęs video dokumentikos padaliniui „The Guardian“.

11:30 – 13:00 Nesąmoningas šališkumas

Norime ar ne, bet vidiniai nusistatymai mus veikia. Šių dirbtuvių tikslas – atpažinti kokią įtaką nesąmoningas šališkumas daro visoms medijų industrijos grandims. Dirbtuves ves Ali Hannon, pasitelkiant pavyzdžius iš realaus gyvenimo atskleis mechanizmus, kaip išankstinės nuostatos ir nesąmoningas šališkumas pasireiškia TV ir kino industrijoje ir suteiks dirbtuvių dalyviams praktinius įrankius, padėsiančius atpažinti ir valdyti asmeninio ir organizacinio lygmens nesąmoningo šališkumo poveikį.
Pranešimą skaitys: Ali Hannon – konsultuoja apie metodų taikymą kuriant saugią aplinką įvairiose verslo ir kultūros oranizacijose.

Dirbtuvės pristatomos bendradarbiaujant su „Kūrybiškos Europos“ biuru Lietuvoje.

15:00 – 16:30 Kino chemija, ekologija ir istorijų pasakojimas
Režisierės Natašos Urban paskaita apie tai, kas sieja super 8 mm kino juostas, analoginį filmavimą ir šiuolaikinį požiūrį į ekologiją. Kokias galimybes skaitmeniniais laikais suteikia darbas su fotocheminiais procesais ir ką transliuoja celiulioidinės juostos?
Pranešėja: Nataša Urban, šiemet pagrindinį „CPH:DOX“ prizą ir Europos kino akademijos nominaciją pelniusio filmo „Užtemimas“ („The Eclipse“) autorė.

17:00 – 18:00 Filmas, kaip poveikio pradžios taškas
Ko reikia, kad filmas padarytų poveikį? Pagrindiniai sėkmės ingredientai.
Pranešėja: Margje de Koning, festivalio „Movies that Matter“ meno vadovė, Amsterdamo universiteto dėstytoja, konsultantė. Būdama TV, radijo ir naujųjų medijų departamento vadove „IKON“ televizijoje (Nyderlandai), ji yra prisidėjusi prie daugiau nei 200 projektų vystymo.

„ESoDOC – European Social Documentary” mokymai Lietuvoje vyksta „Nepatogiam kinui” bendradarbiaujant su „ZeLIG“ dokumentikos mokykla, juos iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras, Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Vilnius
Kino industrijos diena su ESoDOC

Spalio 10 d.

09:00

PLANETA

Pasibaigęs