Spalio 8–30 d.

Visi renginiai
Visi renginiai

Geras gyvenimas + Q&A automatinėje telefonų stotyje

„Nepatogus kinas“ rudens savaitgalius kviečia praleisti Europos kultūros sostinėje –  Kaune! Tradicinius susitikimus „Romuvos“ kino teatre papildys 12 patyriminių seansų 6-iuose modernistinio paveldo pastatuose. Žiūrovų čia laukia specialiai sudaryta 6-ių filmų programa „Judančio(s) miesto vizijos“ – apie miestą ir žmogų jame. Ir tai bus ne tik filmai. Prieš pat seansus kino patirtis dar labiau praturtins pasivaikščiojimai po neatrastas erdves kartu su mūsų bičiuliais „Ekskursu“, kurių metu ne tik pamatysite, kas slepiasi už užvertų durų, bet ir išgirsite legendinių Kauno pastatų istorijas. Penktoji stotelė – buvusi automatinė telefonų stotis, E. Ožeškienės g. 10, Kaunas (šiuo metu – UAB „Laban Industria“ biurų pastatas).

1935 m. buvusio Centrinio pašto sklype iškilo svarbus telekomunikacijų objektas – automatinė telefonų stotis su telegrafu. Tai buvo modernus architekto Felikso Vizbaro suprojektuotas pastatas su gelžbetonio karkasu, besisukančiomis lenktomis laiptinėmis ir sudėtingu patalpų planu, nulemtu netaisyklingos formos sklypo. Deja, Antrojo pasaulinio karo metu numestas sprogmuo sunaikino dalį kiemo korpuso. Moderni, solidi pastato išvaizda gali apgauti, kad jis yra naujesnis, nei iš tikrųjų. Šiuo metu pastatas yra nuomojamas įvairioms tarptautinėms ir lietuviško kapitalo įmonėms.

Be to, kad tai – puikus pavyzdys, kaip istoriniai pastatai gali būti naudojami moderniems biurams, festivalio lankytojus turėtų dar labiau nustebinti lietuvių Martos Dauliūtės ir Viktorijos Šiaulytės filmas „Geras gyvenimas“, jį žiūrint pačiame verslumo ideologijos epicentre – šiuolaikiniame biure. Po peržiūros vyks susitikimas su filmo kūrėjomis.

Norime sudaryti sąlygas renginyje apsilankyti įvairias galimybes turintiems žiūrovams, todėl bilietus į seansus kviečiame rezervuoti nemokamai. Šios programos renginių dalyvių skaičius ribotas, tad nemokamus bilietus rezervuokite tik tuo atveju, jei tikrai planuojate dalyvauti renginyje. Visgi jeigu negalėtumėte atvykti, kviečiame perleisti savo bilietus unikalius potyrius mėgstantiems bičiuliams.

„Judančio(s) miesto vizijos“ yra oficialios „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos „Modernizmas ateičiai“ dalis ir yra finansuojama projekto lėšomis. Pastatų ir erdvių atranka yra rengiama kartu su neformalia iniciatyva „Ekskursas“, kuri skatina per ekskursijas pažinti, atrasti ir įvertinti savo miesto paveldą, Kauno tarpukario modernizmo architektūrą.

Kaunas
Geras gyvenimas + QnA
Apie filmą

Spalio 23 d.

17:30

AUTOMATINĖ TELEFONŲ STOTIS (E. Ožeškienės g. 10)

Pasibaigęs
Geras gyvenimas + QnA
Apie filmą

Spalio 23 d.

20:00

AUTOMATINĖ TELEFONŲ STOTIS (E. Ožeškienės g. 10)

Pasibaigęs