Spalio 8–30 d.

Visi renginiai
Visi renginiai

Chelsea viešbučio sapnai + EKSKURSIJA po buvusį Viešbutį „Lietuva“

„Nepatogus kinas“ rudens savaitgalius kviečia praleisti Europos kultūros sostinėje – Kaune! Tradicinius susitikimus „Romuvos“ kino teatre papildys 12 patyriminių seansų 6-iuose modernistinio paveldo pastatuose. Žiūrovų čia laukia specialiai sudaryta 6-ių filmų programa „Judančio(s) miesto vizijos“ – apie miestą ir žmogų jame. Ir tai bus ne tik filmai. Prieš pat seansus kino patirtis dar labiau praturtins pasivaikščiojimai po neatrastas erdves kartu su mūsų bičiuliais „Ekskursu“, kurių metu ne tik pamatysite, kas slepiasi už užvertų durų, bet ir išgirsite legendinių Kauno pastatų istorijas. Pirmas susitikimas – viešbutyje „Lietuva“, dabartiniame viešbutyje „Metropolis”, S. Daukanto g. 21, Kaunas.

Viešbutis „Lietuva“ buvo pastatytas 1925 metais šalia legendinio Kauno svetingumo simbolio „Metropolio“ (1899, inž. N. Andrejevas). 1922 metais užsienio reikalų ministerija įsigijo šį kompleksą siekdama reprezentatyviai prisistatyti iš užsienio atvykstantiems svečiams, diplomatams. Tam pui]kiai tiko architekto Vladimiro Dubeneckio pasiūlytas naujo viešbučio projektas. Simetriškame „Lietuvos“ viešbučio fasade galime pamatyti neobaroko idėjas, kurios yra apjungiamos su tautinių formų paieška. Patekus į vidų per sukamas duris, galime rasti išlikusias autentiško interjero dalis: Dubeneckis sukūrė medžio raižiniais papuoštas erdves ir netgi specialius baldus.

Istorijų kupiną pasivaikščiojimą po šį unikalų pastatą palydės dokumentinio filmo „Chelsea viešbučio sapnai“ peržiūra. Žiūrovams atsiskleis plačiai užsienyje žinomo Niujorko viešbučio ir tarpukario Kauno viešbučio sugretinimas.

Norime sudaryti sąlygas renginyje apsilankyti įvairias galimybes turintiems žiūrovams, todėl bilietus į seansus kviečiame rezervuoti nemokamai. Šios programos renginių dalyvių skaičius ribotas, tad nemokamus bilietus rezervuokite tik tuo atveju, jei tikrai planuojate dalyvauti renginyje. Visgi jeigu negalėtumėte atvykti, kviečiame perleisti savo bilietus unikalius potyrius mėgstantiems bičiuliams.

„Judančio(s) miesto vizijos“ yra oficialios „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos „Modernizmas ateičiai“ dalis ir yra finansuojama projekto lėšomis. Pastatų ir erdvių atranka yra rengiama kartu su neformalia iniciatyva „Ekskursas“, kuri skatina per ekskursijas pažinti, atrasti ir įvertinti savo miesto paveldą, Kauno tarpukario modernizmo architektūrą.

Kaunas
Chelsea viešbučio sapnai + EKSKURSIJA
Apie filmą

Spalio 09 d.

20:00

Viešbutis METROPOLIS (S. Daukanto g. 21)

Pasibaigęs