Spalio 8–30 d.

Visi renginiai
Visi renginiai

Begalybė pagal Florianą + EKSKURSIJA po MRU Viešojo saugumo akademiją

„Nepatogus kinas“ rudens savaitgalius kviečia praleisti Europos kultūros sostinėje –  Kaune! Tradicinius susitikimus „Romuvos“ kino teatre papildys 12 patyriminių seansų 6-iuose modernistinio paveldo pastatuose. Žiūrovų čia laukia specialiai sudaryta 6-ių filmų programa „Judančio(s) miesto vizijos“ – apie miestą ir žmogų jame. Ir tai bus ne tik filmai. Prieš pat seansus kino patirtis dar labiau praturtins pasivaikščiojimai po neatrastas erdves kartu su mūsų bičiuliais „Ekskursu“, kurių metu ne tik pamatysite, kas slepiasi už užvertų durų, bet ir išgirsite legendinių Kauno pastatų istorijas. Trečioji stotelė – Mykolo Romerio Viešojo saugumo akademija, Maironio g. 27, Kaunas.

Nors neoklasicistiniai rūmai buvo pastatyti dar gubernijos laikotarpiu 1912-1913 m. (archit. M. Prozorovas), tačiau jie suvaidino lemiamą vaidmenį tarpukario laikotarpiu: čia 1919 m. iš okupuoto Vilniaus persikraustė besikuriančios Lietuvos valstybės institucijos ir tais pačiais metais prieš Lietuvos Valstybės Tarybą prisiekė pirmasis prezidentas Antanas Smetona. Istoriniai įvykiai lėmė, kad pastate atsirado nauji lietuviškos architektūros ženklai ir plano pakeitimai, kuriuos perskaityti padės ir lankytojus palydės „Ekskurso“ komanda. Nors pastato negalima laikyti tiesioginiu Kauno modernizmo architektūros palikimu, tačiau jo reikšmę galima palyginti su kitu carinio laikotarpio palikimu: Prezidento rūmais ar Soboru, kurie yra neišpainiojamai susiję su Kauno modernizmo plėtra ir ją sąlygojo.

Tokiuose didinguose rūmuose žiūrovus pasitiks istorija „Begalybė pagal Florianą“ apie ne ką mažiau Kauno modernizmui aktualią temą: kaip apsaugoti vertingiausius istorinius pastatus, į kuriuos taikosi privatūs investuotojai.

Norime sudaryti sąlygas renginyje apsilankyti įvairias galimybes turintiems žiūrovams, todėl bilietus į seansus kviečiame rezervuoti nemokamai. Šios programos renginių dalyvių skaičius ribotas, tad nemokamus bilietus rezervuokite tik tuo atveju, jei tikrai planuojate dalyvauti renginyje. Visgi jeigu negalėtumėte atvykti, kviečiame perleisti savo bilietus unikalius potyrius mėgstantiems bičiuliams.

„Judančio(s) miesto vizijos“ yra oficialios „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos „Modernizmas ateičiai“ dalis ir yra finansuojama projekto lėšomis. Pastatų ir erdvių atranka yra rengiama kartu su neformalia iniciatyva „Ekskursas“, kuri skatina per ekskursijas pažinti, atrasti ir įvertinti savo miesto paveldą, Kauno tarpukario modernizmo architektūrą.

Kaunas
Begalybė pagal Florianą + EKSKURSIJA
Apie filmą

Spalio 16 d.

18:00

MRU VIEŠOJO SAUGUMO AKADEMIJA (Maironio g. 27)

Pasibaigęs
Begalybė pagal Florianą + EKSKURSIJA
Apie filmą

Spalio 16 d.

20:00

MRU VIEŠOJO SAUGUMO AKADEMIJA (Maironio g. 27)

Pasibaigęs