Spalio 8–30 d.

Visi renginiai
Visi renginiai

Aalto + EKSKURSIJA po buvusius Kūno kultūros rūmus

„Nepatogus kinas“ rudens savaitgalius kviečia praleisti Europos kultūros sostinėje –  Kaune! Tradicinius susitikimus „Romuvos“ kino teatre papildys 12 patyriminių seansų 6-iuose modernistinio paveldo pastatuose. Žiūrovų čia laukia specialiai sudaryta 6-ių filmų programa „Judančio(s) miesto vizijos“ – apie miestą ir žmogų jame. Ir tai bus ne tik filmai. Prieš pat seansus kino patirtis dar labiau praturtins pasivaikščiojimai po neatrastas erdves kartu su mūsų bičiuliais „Ekskursu“, kurių metu ne tik pamatysite, kas slepiasi už užvertų durų, bet ir išgirsite legendinių Kauno pastatų istorijas. Specialiosios programos renginių ciklas finišuos buvusiuose Kūno kultūros rūmuose, dabartiniame Lietuvos sporto universitete, Sporto g. 6, Kaunas.

Ąžuolyno pašonėje 1934 metais buvo pastatyti naujieji Kūno kultūros rūmai. Ši vieta, pabrėžiant gryno oro svarbą sportuojančiam organizmui, pasirinkta neatsitiktinai: „arti centro ir sykiu toli nuo dulkių ir miesto triukšmo“. Architekto Vytauto Landsbergio–Žemkalnio pastate buvo siekiama sujungti sveiko kūno idealą su pagarba gamtai, modernizmo architektūros formomis. Tuo pat metu architekto Alvar Aalto suprojektuota Paimio sanatorija (1933 m.) Suomijoje demonstruoja labai panašias idėjas apie gryno oro svarbą ir modernizmo architektūrą. Labai gražus sutapimas. Kiekvienam atėjusiam lankytojui/-ai turėtų labai greitai paaiškėti lietuvių modernisto Vytauto Landsbergio–Žemkalnio kūrybos ir architekto Alvar Aalto sugretinimas.

Vienam vakarui bus atvertos ąžuolais apsupto pastato durys ir buvusių Kūno kultūros rūmų pailgoje atletikos salėje su puscilindrio formos lubomis, po inovatyvia stiklo ir metalo konstrukcija įvyks suomių architekto ir jo žmonos kūrybai skirto dokumentinio filmo „Aalto“ premjera.

Norime sudaryti sąlygas renginyje apsilankyti įvairias galimybes turintiems žiūrovams, todėl bilietus į seansus kviečiame rezervuoti nemokamai. Šios programos renginių dalyvių skaičius ribotas, tad nemokamus bilietus rezervuokite tik tuo atveju, jei tikrai planuojate dalyvauti renginyje. Visgi jeigu negalėtumėte atvykti, kviečiame perleisti savo bilietus unikalius potyrius mėgstantiems bičiuliams.

„Judančio(s) miesto vizijos“ yra oficialios „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos „Modernizmas ateičiai“ dalis ir yra finansuojama projekto lėšomis. Pastatų ir erdvių atranka yra rengiama kartu su neformalia iniciatyva „Ekskursas“, kuri skatina per ekskursijas pažinti, atrasti ir įvertinti savo miesto paveldą, Kauno tarpukario modernizmo architektūrą.

Kaunas
Aalto + EKSKURSIJA
Apie filmą

Spalio 29 d.

18:00

LSU CENTRINIAI RŪMAI (Sporto g. 6)

Pasibaigęs
Aalto + EKSKURSIJA
Apie filmą

Spalio 29 d.

20:30

LSU CENTRINIAI RŪMAI (Sporto g. 6)

Pasibaigęs