Spalio 8–30 d.

Konkursinė programa

Pagrindinis prizas atitenka!.. geriausiam festivalio konkursinės programos filmui, kurį renka tarptautinė žiuri. Ją sudaro kasmet vis kiti kino industrijos profesionalai, kino kūrėjai, kiti kino bendruomenės nariai ir kultūros veikėjai.

Kiekviena(-s) jų žiuri suteikia unikalią perspektyvą ir patirties spektrą. Siūlyti konkrečius žiuri narius kasmet patikim tų metų festivalio programų sudarytojams ir festivalio direktoriui.

Lina Lužytė

Lina Lužytė yra lietuvių kino režisienė. 2011 metais Lina baigė kino režisūros magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Ji yra daugybės vaidybinių ir dokumentinių filmų scenarijaus autorė ir režisierė. Trumpametražis filmas „Jau puiku, tik dar šiek tiek“ (2009 m.) buvo apdovanotas Tarptautinio Baltijos šalių konkurso Didžiuoju prizu trumpametražių filmų festivalyje „2ANNAS“ Latvijoje ir 2010 m. Didžiuoju prizu Monako labdaros bei keliuose kituose festivaliuose. Dokumentinis filmas „Igrushki“ (2012) pelnė geriausio dokumentinio filmo apdovanojimą tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje „CineDOC“ Tbilisyje, o režisienės pirmojo ilgametražio vaidybinio filmo „Amžinai kartu“ (2016) premjera įvyko „Karlovi Varų“  kino festivalyje.  Nuo 2010 m. Lina Laužytė dalyvauja dokumentiniame projekte „199 mažieji herojai“. Šiuo metu Lina baigia kurti antrąjį savo dokumentinį filmą „BLUE/RED/DEPORT“, kuriame yra  vaizduojamas afganų režisierius, gyvenantis Morijoje, didžiausioje Europoje pabėgėlių stovykloje, kuri sudegė 2020 m.

Erik Winker

Erik Winker dokumentinio kino srityje dirba daugiau nei 20 metų. Jis yra vienas iš trijų prodiuserinės kompanijos „CORSO Film“ vadovų, kuri buvo apdovanota „Camera“ apdovanojimu „Sundance“, „Semaine de la Critique Locarno“ prizu ir trimis Europos kino apdovanojimų nominacijomis. Erik yra tarptautinių seminarų, tokių kaip „ESoDoc“, „Dok.Incubator“, „Ex Oriente“ ir „Documentary Campus“ lektorius bei nuolatinis festivalių ir finansavimo skyrimo žiuri narys. Jis yra buvęs regioninės kino kūrėjų asociacijos „Filmbüro NW“ pirmininkas, Vokietijos kino akademijos narys ir vienas iš Europos dokumentinių filmų asociacijos „DAE“ steigėjų. 2021 ir 2022 m. jis buvo Mainco taikomųjų mokslų universiteto dokumentinio kino katedros pavaduojantis profesorius.

Ulrika Bandeira

Nuo 2019 m. Ulrika Bandeira yra žymiausio Švedijos dokumentinio kino festivalio „Tempo“ programos direktorė. Anksčiau ji dirbo Švedijos kino institute ir SVT, taip pat ji yra viena iš apdovanojimų pelniusio trumpametražio filmo „JUCK“ režisierių. Be to U. Bandeira buvo tinklo „Festival Centrum“ pirmininkė.

Virpi Suutari

Virpi Suutari yra Suomių dokumentinio kino režisierė ir rašytoja. 2008 m. Ji buvo festivalio „DocPoint“ meno vadove. 2021 m. ji buvo apdovanota „Suomi Prize” bei kartu su Susanna Helke 2018 m. pelnė „Jussi“ apdovanojimą už geriausią dokumentinį filmą „Entrepreneur“ (2018), „Garden Lovers“ (2014) ir „The Idle Ones“ (2001). Jos režisuotas dokumentinis filmas „Aalto“ (2020)  pelnė „Jussi“ apdovanojimus už geriausią muziką ir montažą. Virpi Suutari yra Laplandijos universiteto garbės daktaras.

Rėmėjai

Visi rėmėjai