Spalio 12–29 d.

Jaunas balsas

Mes gerbiam autoritetus, bet žiūrim į ateitį. Todėl kasmet labai labai laukiam, kam atiteks JAUNAS BALSAS. Šiuo prizu apdovanojam filmą, kurį – kaip svarbiausią ir aktualiausią jaunimui – išrenka festivalio jaunimo žiuri.

Festivalio jaunimo žiuri nariais kviečiam tapti 18–25 metų žmones, priklausančius bet kokiai – formaliai ar neformaliai – jaunimo organizacijai ar bendruomenei ir besidominčius kinu bei žmogaus teisių, aplinkosaugos, ekologijos, socialiniais ar politiniais klausimais. Konkurso būdu iš visos Lietuvos atrinkti žiuri nariai ne tik vertina filmus, bet ir dalyvauja dirbtuvėse su kino industrijos profesionalais bei taria savo svarią nuomonę sudarinėjant jaunimui skirtų festivalio filmų programą.

Kviestis jaunimą, išgirsti naująją kartą ir įkvėpti ją žmogaus teisių bei kino aktyvizmui – bendra mūsų, Europos Parlamento biuro Lietuvoje, Jaunimo reikalų agentūros ir Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) iniciatyva.

Evelina Jasiulionytė

Evelina šiuo metu yra trečio kurso psichologijos studentė Vytauto Didžiojo universitete. „Nepatogaus kino“ festivalyje vyraujančios temos – žmogaus teisės, aplinkosauga, politika – Evelinai itin artimos ir svarbios kasdieniame gyvenime: norėdama geriau suprasti pasaulyje vyraujančią sistemą ir skirtingas santvarkas, universitete ji šalia psichologijos pasirinko gretutines politikos moksų studijas, padedančias didinti žinių bagažą ir plėsti bendraminčių ratą. Nepatogus kinas jau penktus metus iš eilės kasmet tampa neatsiejama lietingų rudens vakarų dalimi, todėl šiemet nusprendusi prisijungti prie festivalio „Jauno Balso“ žiuri komandos Evelina tikisi dar daugiau sužinoti apie dokumentikos žanrą ir iš arti susipažinti su kino pasaulio užkulisiais.

Adolfina Kunčiūtė

Vilnietė Adolfina šiuo metu gyvena Klaipėdoje ir studijuoja vaidybą Lietuvos teatro ir muzikos akademijoje. Yra baigusi Skalvijos kino akademiją bei aktyviai įsitraukė į kino pasaulį dirbdama filmavimo aikštelėse. Adolfina tikisi, kad vieną dieną ir į Klaipėda atkeliaus kino industrija, kurios, jos manymu, ten labai trūksta.

„Filmai man yra apie festivalius, apie bendruomenę draugų, apie žmones sėdinčius šalia kino salėje ir apie žmones su kuriais einu žiūrėti filmo. Esu žmogus, kuris jaučia kaifą kalbėti su žmonėmis ir su jais diskutuoti, o temų būna daug nuo kino iki…“

Urtė Kliaudaitytė

Kaunietė Urtė šiuo metu yra abiturientė, žaidžia tinklinį, savanoriauja kino festivaliuose, lankydamasi renginiuose bei koncertuose aktyviai domisi kultūra. Nuo devintos klasės ji įsitraukusi į „Kaunas 2022“ organizacijos veiklas. Baigusi jaunimo programą ,,Kauno iššūkis“, Urtė kartu su bičiuliais įkūrė projektą „Lempa“, skatindama perteikti meną netradiciniais būdais, organizavo naktinės tapybos seansą su ultravioletiniu apšvietimu.

Apie save ir kiną Urtė sako: „Labai mėgstu žiūrėti filmus, esu labiau vizualus žmogus, todėl kiekvienam filme man svarbiausia yra jo estetika ir nuotaika.“

Rokas Kurmilavičius

Elektrėnuosę gimęs abiturientas Rokas be meno neįsivaizduoja savo gyvenimo. Baigęs muzikos mokyklą Rokas šiuo metu gyvena Kaune ir mokosi POP muzikos žanro vokalo, 14 metų yra įvairiausių gatvės šokių stilių šokėjas. Taip pat dirba animacinių bei vaidybinių filmų dubliuotoju, skinasi kelią vaidybos link.

Rokas priklauso Lietuvos moksleivių sąjungai, apie kurią pasisako: „Ji išmokė mane koks nerealus jausmas yra atstovauti moksleivių balsą, todėl dabar prisidedu prie „Nepatogaus kino“ renginio atstovaudamas ir jaunimo balsą.“

Emilija Lopaitytė

Emilija šiuo metu yra abiturientė ir aktyvi Akmenės rajono Ventos gimnazijos Mokinių tarybos pirmininkė, kadenciją pradėjusi dar 11-oje klasėje. Ji taip pat 2 kadencijas buvo ir Akmenės liberalaus jaunimo organizacijos pirmininkė. Menas ir kultūra ją lydi nuo vaikystės, Emilija kuria muziką, rašo įvairius tekstus, nuo ankstyvos vaikystės groja fortepijonu bei gitara.

Apie savo ateities viziją Emilija sako: „…esu jau 90% užtikrinta, kad karjeros sieksiu kultūros ir meno srityje, todėl manau, kad šis projektas man suteiks dar daugiau patirties, kuri man padės stiprius pagrindus savo karjeros kūrime.“

Titas Perskaudas

Moksleivis, vienuoliktokas Titas – Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos teatro trupės „Obuolys“ aktorius. Laisvalaikiu programuoja, fotografuoja, groja ukulėle ir dambreliu. Daug laiko skiria savanorystei, visuomeniniui aktyvumui. Savanoriavo
Rumšiškių AJE „Rūsys“ pagal JST programą.
Su savanorių komanda organizavo bei vedė jaunimo ir savanorystės metams paminėti skirtą renginį „Savi Kaune“, kur skambėjo įkvepiančios savanorystės istorijos ir jaunimo roko grupių pasirodymai ant „Kaunas 2022“ vasaros scenos.

Dalyvavo „Moksleiviai į Vyriausybę 2022“ projekte bei praėjusiais metais buvo savo mokyklos mokinių savivaldos pirmininkas. Šiuo metu savanoriauja „KLJ“, „Jaunimo Biure“ bei dalyvauja Vytauto Didžiojo moksleivių universiteto programoje.

Rėmėjai

Visi rėmėjai