lt| en
lt| en

ŽIURI NARIAI

Oleg Sentsov

Oleg Sentsov yra 1976-aisiais Simferopolyje, Kryme gimęs Ukrainos pilietybę turintis režisierius bei scenaristas. Po aktyvaus dalyvavimo Maidano protestuose 2014-aisiais vyras suimtas Rusijos slaptųjų tarnybų ir apkaltinus teroristine veikla nuteistas kalėti 20 metų. Po daugybės protestų visame pasaulyje, įskaitant ir Nepatogaus kino renginius, 2019-ųjų rugsėjį režisierius išlaisvintas. 2021-ųjų Venecijos kino festivalyje jis pristatė Raganosį - jau išėjus iš kalėjimo sukurtą filmą. Olegas Sentsovas yra Europos Parlamento Sacharavo premijos, bei daugybės kitų žmogaus teisių aktyvistams skiriamų apdovanojimų laureatas.

Salomé Jashi

Salome Jashi yra dokumentinių filmų kūrėja iš Sakartvelo. Jos vizualinis braižas minimalistiškas, poetiškas, jautrus ir šiurkštus. Salome Jashi filmo Pažabotas sodas (2021) premjera įvyko Sandenso festivalio World Cinema Documentary Competition ir Berlyno kino festivalio Forumo programose, vėliau filmas nominuotas Europos kino akademijos apdovanojimuose. Jos paskutinis filmas Akinanti saulėlydžio šviesa (2016) buvo apdovanotas pagrindiniu prizu Visions du Réel bei ZagrebDox, Jihlava IDFF, FIC Valdivia bei kituose festivaliuose. Salome Jashi turi dokumentino kino režisūros bei žurnalistikos magistro laipsnius.

Sonata Žalneravičiūtė

Lietuvoje Sonata Žalneravičiūtė geriausiai žinoma kaip kino centro Skalvija, kur dirbo beveik du dešimtmečius, programos sudarytoja bei Vilniaus dokumentinių filmų festivalio organizatorė. Turi menotyrininkės išsilavinimą, yra išleidusi Vilniaus kino teatrų istorijai skirtą knygą bei kuravusi parodą Lietuvos kinas: 1990-2020. Šiuo metu dirba Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, kino skyriuje muziejininke.

Alex Shiriaieff

Alex Shiriaieff yra vienas iš B2B Doc – Baltic to Black Sea Documentary Network įkūrėjų. B2B Doc yra Stokholme įsikūrusi tarptautinė NVO. Organizacija įvertina būsimų filmų tarptautinį potencialą ir padeda jiems rasti patyrusius koprodiuserius. B2B Doc organizuoja praktinius siužeto vystymo, anonso gamybos, filmo idėjos pristatymo mokymus, padeda rašyti projekto aprašus ir paraiškas finansavimui gauti bei finansuoja keliones į pagrindinius filmų idėjų pristatymų forumus ir koprodukcijos muges Europoje filmų kūrėjams. Alex Shiriaieff yra vykdomasis B2B Doc direktorius ir yra atsakingas už visas dabar vykdomas organizacijos veiklas.