lt| en
lt| en

Renginių įrašai

„Nepatogus kinas“ 2020 atidarymo ceremonija

Spalio 7 d. tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ prasidėjo Lukiškių kalėjime. Būtent šioje tuomet dar veikusioje įstaigoje nufilmuotas ir atidarymo filmas „Pavyzdingas elgesys“.

„Pavyzdingas elgesys" premjera | Susitikimas su filmo kūrybine komanda

Susitikimas su filmo „Pavyzdingas elgesys" kūrybine komanda po filmo premjeros buvusiame Lukiškių kalėjime.

Dalyvauja:
Režisierius Nerijus Milerius
Prodiuserė Rasa Miškinytė
Kalinių resocializiacijos savanorė, režisieriaus Audriaus Mickevičiaus žmona Irena Mickevičienė
Moderatorė: Eglė Daugelaitė

Požemis | Virtualus susitikimas su režisieriumi Feras Fayyad

Festivalio „Nepatogus kinas" (2020) „Panoramos" programoje buvo pristatytas režisieriaus Feras Fayyad filmas „Požemis", o spalio 8 dieną vykusią virtualią filmo peržiūrą lydėjo žiūrovų susitikimas su filmo režisieriumi. Moderatorius: programos sudarytojas Vladas Rožėnas.

Webinar'as | Klimato kaita mano bute: praktiniai patarimai tėvams ir vaikams

Ar kada nors skaičiavote, kiek šiukšlių maišų iš namų išnešate per savaitę? O jei padaugintumėte iš mažiausiai 70-ies? Per gyvenimą kiekvienas žmogus palieka po kalnelį šiukšlių ir sunaudoja daugybę išteklių, kurie nėra amžini. Sakoma, kad vienas žmogus nieko negali pakeisti ir tai galbūt tiesa, tačiau jei tokių „po vieną” susirinktų milijardai? Pavyzdžiui, visa ateities karta? Tai, ką kiekvienas galime padaryti stabdydami klimato kaitą, nėra raketų mokslas – galime imtis mažyčių paprastų pokyčių buityje.

Tad kartu su didžiausia pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas” po filmo „JovannaForFuture” peržiūros kvietėme sužinoti, kaip labai paprastai galime pradėti pokyčius namie. Mokytoja Gintarė Klimienė webinar'e papasakojo daug naudingų patarimų. Webinar’ą remia atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas”.

Ką slepia kraujas | Virtualus susitikimas su režisiere Loretta van der Horst

Festivalio „Nepatogus kinas" (2020) „Konkursinėje" programoje buvo pristatytas režisierės Loretta van der Horst filmas „Ką slepia kraujas ", o spalio 9 dieną vykusią virtualią filmo peržiūrą lydėjo žiūrovų susitikimas su filmo režisiere. Moderatorius: programos sudarytojas Narius Kairys.

Tunelis | Virtualus susitikimas su režisieriais Vano Arsenishvili ir Nino Orjonikidze

Festivalio „Nepatogus kinas" (2020) „Panoramos" programoje buvo pristatytas režisierių Vano Arsenishvili ir Nino Orjonikidze filmas „Tunelis", o spalio 10 dieną vykusią virtualią filmo peržiūrą lydėjo žiūrovų susitikimas su filmo režisieriais. Moderatorius: programos sudarytojas Vladas Rožėnas.

Lovemobilis | Virtualus susitikimas su režisiere Elke Margarete Lehrenkrauss

Festivalio „Nepatogus kinas" (2020) „Konkursinėje" programoje buvo pristatytas režisierės Elke Margarete Lehrenkrauss filmas „Lovemobilis", o spalio 10 dieną vykusią virtualią filmo peržiūrą lydėjo žiūrovų susitikimas su filmo režisiere. Moderatorius: programos sudarytoja Dovilė Grigaliūnaitė.

Webinar'as | Kaip apsaugoti vaikus nuo seksualinio išnaudojimo internete?

Virtualiame seminare ekspertai atsakys į klausimus:
Kaip stebėti vaiko veiklą internete nepažeidžiant jo teisės į privatumą?
Su kokiomis situacijomis vaikai internete susiduria?
Kaip vaikai turėtų elgtis seksualinio priekabiavimo internete atveju?
Kokių priemonių imtis norint apsaugoti savo vaikus internete?
Ar daug seksualinio vaikų išnaudojimo internete atvejų fiksuojama Lietuvoje?

Dalyviai:
Jurgita Smiltė Jasiulionė, Vaikų linijos psichologė,
Kazimieras Sadauskas, kibernetinio saugumo ekspertas.
Moderuoja: Agnė Pakšytė, Lietuvos žmogaus teisių centro projektų koordinatorė.

iHuman | Virtualus susitikimas su režisiere Tonje Hessen Schei

Festivalio „Nepatogus kinas" (2020) „Panoramos" programoje buvo pristatytas režisierės Tonje Hessen Schei filmas „iHuman", o spalio 13 dieną vykusią virtualią filmo peržiūrą lydėjo žiūrovų susitikimas su filmo režisiere. Moderatorė: programos sudarytoja Dovilė Grigaliūnaitė.

Sveiki atvykę į Čečėniją | Susitikimas su filmo kūrėjais

Festivalio „Nepatogus kinas" (2020) „Panoramos" programoje buvo pristatytas režisieriaus David France filmas „Sveiki atvykę į Čečėniją", o spalio 14 dieną vykusią virtualią filmo peržiūrą lydėjo žiūrovų susitikimas su filmo režisieriumi ir aktyviste, "LGBT Network" atstove Veronika Lapina.