lt| en
lt| en

FILMO „Kovotojos" PERŽIŪRA + DISKUSIJA

Stambulo konvencija Lietuvoje: Teisinio reguliavimo spragos ir reikšmė

FILMO „Kovotojos" PERŽIŪRA + DISKUSIJA

Stambulo konvencija Lietuvoje: Teisinio reguliavimo spragos ir reikšmė

Apie renginį

Stambulo konvencija – tai tarptautinė sutartis, įpareigojanti valstybes imtis sisteminių priemonių ir efektyviai kovoti su smurtu lyties pagrindu. Lietuvoje vis dar turime nemažai teisinių spragų, kurios trukdo užkardyti smurto lyties pagrindu mastą, tačiau Stambulo konvencija, susilaukusi beprecedenčio visuomenės dėmesio, yra vertinama ypač neigiamai. Visgi, tai yra labai svarbus įrankis, padėsiantis spręsti egzistuojančias teisines spragas.

Šioje diskusijoje sieksime atsiriboti nuo viešojoje erdvėje aidinčių Stambulo konvencijos interpretacijų ir aptarti, kokia šio dokumento esmė ir kuo jis aktualus Lietuvos kontekstui. Diskusijoje analizuosime du teisinio reguliavimo spragų pavyzdžius – tai persekiojimo nebaudžiamumas ir susitaikymo instituto taikymas smurto artimoje aplinkoje atvejais. Kokie tai reiškiniai ir koks jų paplitimo mastas? Kokio teisinio reguliavimo trūksta siekiant spręsti šias problemas? Apie kokius platesnius reiškinius byloja susitaikymo instituto ir persekiojimo nebaudžiamumo problematika? Kodėl svarbu apie tai kalbėti? Ir kaip Stambulo konvencijos ratifikavimas gali padėti išspręsti šias problemas?

Dalyviai:

Emilija Garbaliauskaitė, teisės psichologė
Andrius Navickas, Seimo narys, Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos narys
Kristina Rūkaitė, Lietuvos žmogaus teisių centro projektų koordinatorė
Greta Kin, organizacijos Stebėk teises steigėja
Diskusiją moderuos: Živilė Kropaitė-Basiulė, žurnalistė ir laidų vedėja.

APIE FILMĄ:

Chuareso miestas Meksikoje geriausiai žinomas dėl nepaprastai aukšto nužudomų moterų skaičiaus. Tikri įvykiai net tapo prototipu garsiajam Roberto Bolaño romanui „2666“. „Kovotojos“ pasakoja apie miesto moterų organizuojamą imtynių ringą – bandymą vožtelėti per snukį mačistinei vietos kultūrai.

Meksika | 2021 | 93 min. | N-16

REŽISERIAI: Paola Calvo, Patrick Jasim

KALBOS: ispanų
SUBTITRAI: lietuvių, anglų
VERTĖ: Gabrielė Burbaitė

 

Informacija

2021 Spalio 16, 18:00

„Skalvija“, Vilniuje

A. Goštauto g. 2, LT-01104 Vilnius // Festivalio renginiuose gali dalyvauti žiūrovai turintys galiojantį galimybių pasą, kurie bus tikriname prieš renginius kartu su asmens dokumentu.

Nuo 0.01 € kino teatre // 4.50 € internetu