lt| en
lt| en

FILMO „Jos mamos" PERŽIŪRA + DISKUSIJA

Kam reikalinga partnerystė?

FILMO „Jos mamos" PERŽIŪRA + DISKUSIJA

Kam reikalinga partnerystė?

Apie renginį

Lietuva –  viena iš nedaugelio Europos Sąjungos narių, kurios teisiškai nepripažįsta tos pačios lyties šeimų.

Nors valdančiųjų pasiūlytas sprendimas – partnerystės įstatymas –  prasibrovė į politinę darbotvarkę, tačiau dviejų balsų skirtumu projektas atmestas dar pateikimo stadijoje.

Kam reikalingas partnerystės institutas? Ar partnerystės institutas padėtų tos pačios lyties poroms pasijusti saugiau ir oriau? Ar gali jis praversti ir heteroseksualioms poroms? Kokia galėtų būti bažnyčios pozicija šiuo klausimu? Ar iš viso įmanoma rasti sutarimą partnerystės klausimu?

Dalyviai:

Rasa Račienė, LGBTQ+ artimųjų paramos grupės narė
Dr. Liutauras Labanauskas, Lietuvos socialinių mokslų centro atstovas
Jūratė Juškaitė, Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė
Violeta Skripskienė, Šeimų asociacija
Evaldas Darulis, kunigas
Diskusiją moderuos: DELFI.lt žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė

Diskusija organizuojama įgyvendinant projektą „Žmogus žmogui žmogui“. Projektas yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis. Projekto partneriai – Lietuvos žmogaus teisių centras, Lietuvos socialinių tyrimų institutas, Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras.

APIE FILMĄ

Vis sparčiau radikalėjant Vengrijos politiniam klimatui, buvusi Žaliųjų partijos narė Virág praranda tikėjimą šalies parlamentu, pasitraukia iš politikos ir nusprendžia save skirti šeimai.  Virág kartu su savo partnere muzikante Nóra trokšta auginti vaikus, tačiau tos pačios lyties šeimos įsivaikinti Vengrijoje neturi teisės. Šiame jautriame filme iš labai arti atskleidžiami  įsivaikinti nusprendusių tos pačios lyties porų iššūkiai – nuo varginančių biurokratinių kliūčių iki asmeninių santykių šeimoje kaitos atsiradus vaikui. Fone iš radijo imtuvo ir televizijos skambanti vis aštrėjanti dešiniųjų propaganda primena, kad Virág ir Nóros šeimai, jų asmeniniams pasirinkimams ir teisėms nuolat kyla grėsmė.

Vengrija | 2020 | 75 min. | V

REŽISERIAI: Asia Dér, Sári Haragonics

KALBOS: vengrų, anglų
SUBTITRAI: lietuvių SKN, anglų
VERTĖ: Giedrė Steikūnaitė

Informacija

2021 Spalio 19, 18:00

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Vilniuje

Gedimino pr. 51, LT-01109, Vilnius // Festivalio renginiuose gali dalyvauti žiūrovai turintys galiojančius galimybių pasus, kurie bus tikrinami prieš renginius kartu su asmens dokumentu. Norinčius dalyvauti šiame renginyje kviečiame užpildyti registracijos formą. Į šį renginį žiūrovai bus įleidžiami pagal registracijos sąrašą. Iš anksto neužsiregistravę asmenys tą padaryti galės ir renginio vietoje.

Nemokamas