lt| en
lt| en

KINO SEANSAS

Genderacija

KINO SEANSAS

Genderacija

Apie renginį

1999 metais kino ekranuose pasirodė novatoriškas vokiečių režisierės Monikos Treut darbas „Gendernautai“ – vienas pirmųjų dokumentinių filmų, fiksuojančių translyčių judėjimą ir gyvenimą San Fransiske. Po dvidešimties metų režisierė sugrįžta į miestą pas savo filmo herojus sužinoti, kaip jiems sekasi šiandien, kai San Fransiską yra užvaldžiusi gentrifikacija, šalį valdo Trumpas ir ore tvyro aštrėjantys globalinio atšilimo bei tapatybės klausimai. Veikiami šių iššūkių, kai kurie gyventojai jau paliko San Fransiską ir išvyko ieškoti naujų horizontų, o kiti nepailsdami kuria queer judėjimui draugiškas erdves. „Genderacija“ – tai pasimatymas su aštriais, drąsiais ir humoro jausmo nestokojančiais lyčių vizionieriais.

Festivalyje yra rodomi abu režisierės Monikos Treut filmai, fiksuojantys tuos pačius žmones dvidešimties metų skirtumu – „Gendernautai“ (1999 m.) ir „Genderacija“ (2021 m.).

Vokietija | 2021 | 88 min. | V / G

REŽISIERĖ: Monika Treut

KALBOS: anglų
SUBTITRAI: lietuvių, anglų
VERTĖ: Giedrė Steikūnaitė

Informacija

2021 Spalio 16, 13:40

„Skalvija“, Vilniuje

A. Goštauto g. 2, LT-01104 Vilnius // Festivalio renginiuose gali dalyvauti žiūrovai turintys galiojantį galimybių pasą, kurie bus tikriname prieš renginius kartu su asmens dokumentu.

Nuo 0.01 € kino teatre // 4.50 € internetu