lt| en
lt| en

Parama

Prisidėti prie festivalio „Nepatogus kinas“ organizavimo  galite ir Jūs.

Parama, skiriant 1,2 %

Jūsų parama mums be galo svarbi. Ypač dabar, kai festivalis „Nepatogus kinas“ neteko nemažos dalies finansavimo šaltinių dėl COVID-19 pandemijos.

Prieš 13 metų tarptautinį žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalį „Nepatogus kinas“ įkūrė „Lietuvos žmogaus teisių centras“. Per 13 metų festivalyje apsilankė daugiau nei 160.000 žmonių.

Per 25-erius metus „Lietuvos žmogaus teisių centras“:

Prisidėjo aktualizuojant žmogaus teises, kurios tapo kasdienių pokalbių dalimi.

Įgyvendino švietimo veiklas, kurias tęsia ir dabar:

Manoteises.lt – žmogaus teisių portalas siekiantis stiprinti informacijos apie žmogaus teises prieinamumą lietuvių kalba, sudaryti galimybę nevyriausybinių organizacijų ir pažeidžiamų grupių atstovams formuoti žmogaus teisių diskursą, įtraukti į jį plačiąją visuomenę, žmogaus teisių srityje (plačiąja prasme) veikiančias organizacijas, stiprinti šių organizacijų ir piliečių ryšį. Portale per pastaruosius 5 m. lankytojai apsilankė 1,5 mljn. kartų.

Nepatogauskinoklase.lt – tai nemokama platforma, skirta formaliam bei neformaliam švietimui. Čia pristatome filmus, padedančius kalbėti svarbiomis, tačiau ne visada patogiomis socialinėmis temomis. Skatiname mokytis, pažinti visuomenės įvairovę ir apmąstyti šiandienos iššūkius žiūrint kiną klasėje.

Advokacija

„Lietuvos žmogaus teisių centras“ kartu su partneriais per daugybę metų prisidėjo prie įvairių įstatyminių iniciatyvų: mirties bausmės panaikinimo, geresnio vaiko teisių užtikrinimo ir visų formų smurto prieš vaikus uždraudimo, skurdo mažinimo, nuolat teikia pasiūlymus dėl smurto artimoje aplinkoje ir smurto lyties pagrindu geresnės nukentėjusių apsaugos ir pagalbos sistemos stiprinimo, daugybę metų pasisakė prieš abortų draudimo įvedimą, teikė pataisas Lygių galimybių įstatymui.

Kasdien Lietuvos žmogaus teisių centro komanda kartu su partneriais daro daugybę nematomų darbų, analizuoja, rengia pasiūlymus, edukuoja ir informuoja visuomenę.

Kaip skirti 1,2% paramą?

1. Savo interneto naršyklėje atsidarykite Elektroninę deklaravimo sistemą arba išsiųsti paprastu paštu (kaip deklaraciją išsiųsti paštu – žiūrėti žemiau).
2. Pasirinkite patogiausią būdą prisijungti prie sistemos. Tai galite padaryti suradę savo banko pavadinimą ir prisijungę prie elektroninės bankininkystės. Taip pat VMI priemonėmis ar naudojant el. parašą.
3. Pasirinkite: PILDYTI FORMĄ kairėje pusėje įrankių juostoje ir tada pasirinkite PRAŠYMAS SKIRTI PARAMĄ, turėtų atidaryti tinkamos formos langą.
4. Arba susiraskite formą FR0512 v.4. Galite užpildyti prašymą skirti iki 1,2% nuo Jūsų gyventojo pajamų mokesčio tiesiogiai portale arba parsisiuntę jo formą į savo kompiuterį.
5. Užpildykite bendrąją informaciją apie save (pavyzdyje pažymėta rožine spalva) – nesijaudinkite dėl savo duomenų, ši informacija mums nėra perduodama ir mes jos nematome:
1 laukelyje – įrašykite savo asmens kodą
3V laukelyje – įrašykite savo vardą
3P laukelyje – įrašykite savo pavardę

Užpildykite, kam skiriate paramą (rožine spalva pažymėtos vietos žemiau pateiktame pvz.)

5 – Pasirinkite už kurį mokestinį laikotarpį – 2019 m.
E1 laukelyje „Gavėjo tipas“ pasirinkite: 2 – paramos gavėjas
E2 laukelyje „Gavėjo identifikacinis numeris (kodas)“ įrašykite: 291768410,
E3 laukelyje „Mokesčio dalies paskirtis“: galite įrašyti pasirinkę – Žmogaus teisių centrui / Nepatogiam kinui / Žmogaus teisių švietimui
E4 laukelyje „Mokesčio dalies dydis (procentais)“ nurodykite: 1,2 (arba 0,6, jei norite dalį paskirti kitai organizacijai),
E5 laukelyje „Iki kada skiriate mokesčio dalį“, galite maksimaliai pasirinkti iki 2023 m.

Norėdami pateikti užpildytą formą viršutiniame dešiniajame kampe spauskite „Pateikti“.

Dėmesio! Jeigu kurį nors lauką užpildote klaidingai, sistema Jums nurodo padarytą klaidą, todėl galite lengvai viską pataisyti. Taip pat, bet kada galite spausti „Tikrinti klaidas”, jei norite pasitikrinti, ar prašymas užpildytas teisingai.

Formos siuntimas paštu

Formą parsisiųsti  iš čia: dalinai užpildyta forma, atsispausdinti, užpildyti taip pat, kaip parodyta aukščiau įrašant savo vardą, pavardę, asmens kodą ir tel. nr. ir išsiųsti paštu arba įteikti bet kuriame VMI skyriuje.

Paštu siųsti čia:

VMI prie FM Mokestinių prievolių departamento
Dokumentų tvarkymo ir archyvavimo skyrius
Neravų g. 8,
66257 Druskininkai.

Svarbu žinoti:

▪  El. deklaravimo formos pateikimo Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) terminas – 2020 m. liepos 1 d.;
▪  Jeigu jūsų prašymuose bus klaidų, VMI Jums grąžins formą pataisymui ir iki 2020 m. rugpjūčio 20 d. Jūs dar galėsite užpildyti patikslintą formą;
▪  Jei gyventojas pagal LR gyventojų pajamų mokesčio įstatymo nuostatas privalėjo pateikti Metinę pajamų mokesčio deklaraciją, tačiau to nepadarė iki nustatyto termino, prašymas nebus priimtas ir nagrinėjamas.
▪  Informacija mokesčių klausimais: 1882 arba https://www.vmi.lt/cms/gpm-dalis-paramai.

Jūsų parama mums labai svarbi – už ją mes norime padėkoti manoteises.lt rėmėjų puslapyje ir padovanoti Jums kvietimą į festivalio „Nepatogus kinas“ filmą (gyvai ar elektroniniu būdu, priklausomai nuo to, kaip vyks festivalis).

Skyrę 1,2% Lietuvos žmogaus teisių centrui, parašykite mums savo vardą ir pavardę el. paštu birute@lchr.lt, kad galėtume pasakyti jums „ačiū“. Jums nepranešus apie skirtą paramą, atleiskite, bet negalėsime Jums padėkoti tiesiogiai ir apdovanoti. Tačiau visiems Jums būsime labai dėkingi.

Parama, pasirenkant sumą

Savo paramą festivaliui galite nuspręsti patys ir pasirinktą sumą siųsti įprastu pavedimu.

Paramos gavėjas: VšĮ „Nepatogus kinas“
Identifikacinis numeris (kodas): 304036534
Bankas: AB SEB
Sąskaitos numeris: IBAN LT307044060008029897
Mokėjimo paskirties laukelyje nurodykite: Remiu festivalį

Dėkojame už Jūsų paramą!