lt| en
lt| en

NEPATOGUS KINAS – tai festivalis, siekiantis per kino meną užduoti nepatogius klausimus, tikromis istorijomis įkvėpti atvirus pasauliui žiūrovus ir paskatinti teigiamą pokytį visuomenėje.

 

Nepaisant festivalio socialinės misijos ir nekomercinio pobūdžio, NEPATOGUS KINAS kartu yra ir vienas gausiausiai lankomų kino renginių Lietuvoje bei vienintelis tokio pobūdžio kino festivalis Baltijos šalyse, kasmet į savo veiklas įtraukiantis daugiau, kaip 15 000 lankytojų.

 

Nuo 2007 metų kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis yra unikalus savo programa ir formatu. Festivalio metu pristatoma turtinga autorinių dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais. Festivalio konkursinėje programoje varžosi novatoriški pradedančių režisierių filmai.

Organizatoriai

Asociacija Lietuvos žmogaus teisių centras (LŽTC) yra nuo 1994 m. veikianti nevyriausybinė organizacija, viena seniausių žmogaus teisių švietimo organizacijų Lietuvoje. Nuo įsteigimo LŽTC telkė savo narių ir ekspertų pastangas įgyvendinant daugelį reikšmingų projektų žmogaus teisių švietimo, teisinių tyrimų srityse. Šiandien Lietuvos žmogaus teisių centras – tai nedidelė entuziastingų, profesionalių žmonių organizacija, siekianti prisidėti prie Lietuvos pilietinės visuomenės stiprinimo per žmogaus teisių ugdymą.

VšĮ Nepatogus kinas – organizacija, užsiimanti dokumentinio kino festivalio „Nepatogus kinas” organizavimu, kino edukacija, dokumentinio kino, keliančio svarbius žmogaus teisių klausimus, skatinimu, populiarinimu ir platinimu.