lt| en
lt| en

Industrijai

Nuo 2019-ų metų „Nepatogus kinas“ bendradarbiauja su viena seniausių Europos dokumentikos mokymų programa „ESoDoc – European Social Documentary“ ir kasmet trečioji šių tarptautinių mokymų sesija vyksta Vilniuje festivalio rėmuose. Šiemet seminaras su žinomais savo sričių ekspertais atveria duris spalio 18–24 d., kino ir medijų erdvėje „Planeta“ bei „Skalvijos“  kino teatre. Nors šie mokymai skirti atrinktai grupei kino profesionalų iš viso pasaulio, didelė dalis mokymų elementų yra prieinami Lietuvos kino industrijos atstovams ar festivalio dalyviams iš užsienio.

Šiuo metu pilnoje „ESoDoc“ mokymų programoje dalyvaujantis kino režisierius Vytautas Puidokas sako, kad kūrėjams jie naudingi ne tik dėl žinių, bet ir dėl motyvacijos. „Jaučiasi, kad per daugybę metų programa yra išieškota ir atidirbta. Lietuvos kine ir apskritai mene dar gana retai ir lėtai reaguojame į socialines aktualijas, esamuoju laiku svarbias temas, o čia viskas yra apie tai, kas dokumentikos pasaulyje vyksta būtent dabar – tokių žinių kitur nelabai gausi. Manau, šie mokymai ypač naudingi tiems kūrėjams, kurie nėra išsigryninę savo projekto arba turi idėją, bet neturi motyvacijos. Susitikus su kitais tą patį išgyvenančiais kūrėjais ir tais, kurie jau gali papasakoti apie įgyvendintų projektų sėkmę, pamatai, kad viskas įmanoma ir iš naujo atrandi motyvacijos tęsti – programa pabudina“, – sako Vytautas Puidokas.

„ESoDoc“ dirbtuvėse Vilniuje patirtimi dalinsis „Think-Film Impact Production“ įkūrėja ir vadovė Danielle Turkov (Jungtinė Karalystė) bei poveikio strategijos ir įgyvendinimo pasauliniu mastu vadovė Amy Shepherd (Jungtinė Karalystė). Pasitelkdamos kiną, šios konsultantės yra įgyvendinusios reikšmingų poveikio kampanijų: filmu „iHuman“ į Europos politines diskusijas apie dirbtinį intelektą paskatino įtraukti žmogaus teisių klausimą, „Oskarui“ nominuotu filmu „The Cave“ ir jį lydėjusiais pagrindinės veikėjos pasisakymais į politinę dienotvarkę sugrąžino taikos užtikrinimo Sirijoje klausimą ir kt.

Dirbtuvių dalyviai taip pat turės galimybę susitikti su naujųjų medijų profesionalais, kurie savo istorijas praturtina tarpdisciplininėmis medijomis ir technologijų inovacijomis. Prie lektorių būrio prisijungusio „Crossover Lab“ prodiuserio ir „CPH:DOX“ kuratoriaus Marko Atkino (Jungtinė Karalystė) darbai buvo rodomi „Barbican“ centre Londone, Modernaus meno muziejuje (MoMA) Niujorke ir daugybėje festivalių. Apie įvairių medijų derinimą taip pat pasakos ir praktiniais patarimais dalinsis daugybę apdovanojimų pelnęs skaitmeninio meno kūrėjas, iliustratorius ir muzikos prodiuseris HAM (Jungtinė Karalystė).

„ESoDoc“ mokymuose dalyvausianti Vokietijos visuomeniniam transliuotojui ZDF dokumentinius filmus užsakanti Sabine Bubeck-Paaz (Vokietija) dirba su 52 min ir ilgametražiais dokumentiniais filmais, reportažais ir tarpdisciplininiais projektais, dalyvavo ne vieno „Oskarams“ nominuoto filmo koprodukcijose.

Norintieji dalyvauti Vilniuje vyksiančiose „ESoDoc“ dirbtuvėse, kviečiami teikti paraiškas iki rugsėjo 30 d., paraiškos formą galima rasti čia, o detalų programos aprašą galima rasti čia.