lt| en
lt| en

Visai kitais laikais

Jungtinė Karalystė | 12 min.

Visai kitais laikais

Jungtinė Karalystė | 12 min.

Apie

„Moralinis peizažas“ (Paysage Moralisé) – 1934 m. sukurtas W. H. Audeno eilėraštis, kuris sklendžia per laiką ir kraštovaizdį. Kūrinyje atskleidžiamos namų, ramybės, saugumo ir prasmės paieškos, apibrėžiančios mūsų būtį Žemėje.

 

Audio dokumentikoje „Visai kitais laikas“ Berlyne gyvenantis prodiuseris Phil Smith eilėraščio eilutes supina su balsais žmonių, kurie šiandien dėl visai kitų priežasčių pasirinko gyventi Vokietijos sostinėje. Karo pabėgėlis iš Sirijos, nuo skurdo į geresnio gyvenimo paieškas bėgantis vaikinas iš vakarų Afrikos, amerikietis muzikantas, italė – vokietė akademikė ir mažo miestelio gyvenimą į sostinę iškeitęs vokietis. Jų gyvenimo nuotrupos susijungia su sudužusio laivo ir skausmo vaizdiniais iš eilėraščio.

 

„Visai kitais laikas“ – tai ir radijo eilėraštis, ir dokumentikos baladė, ir surežisuotas kūrinys, atliepiantis šiandien, kaip ir anksčiau, aktualias judėjimo ir migracijos temas, bei su jomis susijusiais viltis ir baimes.

W. H. Auden eilėraštis “Paysage Moralisé” (1934 m.) ir Berlyne įrašyti balsai (2015-2017 m.)

 

ANGLŲ KALBA
SUBTITRUOTA LIETUVIŠKAI

Pristato

Phil Smith

Dirba su garsu, žodžiais ir muzika gyvuose pasirodymuose, bei kaip garso meno ir radijo laidų prodiuseris. Jis su užsidegimu tyrinėja kalbos muzikalumą ir tai, kokį vaidmenį ir prasmę įrašai turi mūsų gyvenimuose. Jis kuria Radijo Nuotykius BBC Radio 4 programai „Sutrumpinimai“. Jo darbai buvo leidžiami per NPR, ABC ir CBC „Mylėk mane“ tinklalaidėje. 2017 m. jis laimėjo aukščiausią apdovanojimą tarptautiniame audio menų festivalyje HearSay („Keturi sprendimai sumažintam akordui“). Jo paskutinis pilno ilgio kūrinys „Būti stebėtoju“ - eksperimentinė radijo rauda, transliuota per BBC Radio 3 laidą „Tarp ausų“.

PRODIUSERIS IR GARSO DIZAINERIS Phil Smith
PRODIUSERIS Alan Hall
KOMPANIJA Falling Tree Productions
VERTIMAS Leila Baksienė
SUBTITRAI Ignė Narbutaitė
ANIMACIJA Emilija Juzeliūnaitė

Kiti programos filmai