lt| en
lt| en

Pasivaikščiojimas po mano šušu sodybą

Kenija, JAV | 4 min.

Pasivaikščiojimas po mano šušu sodybą

Kenija, JAV | 4 min.

Apie

Galimybė šiemet per Kalėdas aplankyti močiutę, gyvenančią Githunguri miestelyje Kenijoje, tapo ypač prasminga dėl pasaulyje siaučiančios pandemijos, kuri išryškino mūsų senolių trapumą ir pažeidžiamumą. Vaikštinėjome aplink fermą lyg ir taip, kaip visada, tačiau šįsyk pajutau į kiekvieną detalę atkreipianti daug daugiau dėmesio: į žemę, į mūsų kalbas, į gėles, lapus, paukštelius. Atrodė, kad tarpai tarp kiekvieno avokado medžio ir pokalbius lydinti ramybė tylomis mane mokė džiaugtis mažomis akimirkomis su šeima.

 

„Pasivaikščiojimas po mano šušu sodybą“ siekia išsaugoti šias akimirkas garse. Atsitiktiniai garso įrašai susipina tarpusavyje, o melodijos piešia fermos potyrius. Tuomet perskaitau eilėraštį sukurtą netrukus po apsilankymo, kuriame Kiswahili kalba sakau „Aš lėtai mokausi“.

 

SVAHILI KALBA
SUBTITRUOTA LIETUVIŠKAI

 

APDOVANOJIMAI „Pasivaikščiojimas po mano šušu sodybą“ 2021 m. Airijoje Tarptautiniame garso menų festivalyje „HearSay“ laimėjo „Create Art“ apdovanojimą

Pristato

Nyokabi Kariũki

Kompozitorė ir atlikėja, kurianti tarp JAV ir Kenijos. Jos kūryba skleidžiasi įvairiuose žanruose: nuo šiuolaikinės klasikinės iki chorinės iki eksperimentinės pop muzikos, nuo elektronikos iki tradicinės Rytų Afrikos muzikos, nuo garsų meno iki filmų takelių.

SCENARIJUS, GARSO DIZAINAS IR MUZIKA Nyokabi Kariũki
VERTIMAS Aušra Bagočiūnaitė
SUBTITRAI Ignė Narbutaitė
ANIMACIJA Emilija Juzeliūnaitė

Kiti programos filmai