lt| en
lt| en

Audio vizuali paroda „Ukraina: lūžio būsena“

Ankstyvą vasario 24-osios rytą prasidėjo Rusijos invazija į Ukrainą. Saugių erdvių šalyje nebeliko, o kiekvienas tapo pasipriešinimo Rusijos agresijai dalyviu. Netikėtas lūžis panardino visą šalį į naują, sunkiai suvokiamą šoko būseną.

LRT fotožurnalistas Benas Gerdžiūnas, NARA multimedijos kūrėjai Denis Vėjas ir Tomas Valkauskas Ukrainoje iš viso praleido du mėnesius, ten fiksavo laukimo nerimą, pirmuosius antskrydžius ir smūgius civiliams, desperatišką jų evakuaciją į Vakarus ir atgal skubančius humanitarinius konvojus. Pasitraukus Rusijos kariams, jie buvo kartu su namo traukusiais žmonėmis, kurie rado sugriautus savo miestus ir rūsiuose pasislėpusius, kankinimus ištverti turėjusius artimuosius.

„Ukraina: lūžio būsena“ – tai audiovizuali paroda, vienijanti autentiškus karą išgyvenusiųjų pasakojimus, fotografijas ir liudijimus.

Paroda vyks gegužės 19–25 d. MO muziejuje. Lėšos, surinktos už bilietus, kurio kainą lankytojai galės laisvai pasirinkti, bus skiriamos lietuvių humanitarinėms misijoms į Ukrainą „Lašas jūroje“ paremti. Rekomenduojame įsigyti išankstinį bilietą, pasirenkant pervedamos paramos sumą internetu. Laisvos kainos bilietą bus galima įsigyti ir muziejuje.

Bilietai: https://bit.ly/Ukrainaluziobusena

Fotografai: Benas Gerdžiūnas ir Denis Vėjas

Audio instaliacija: Tomas Valkauskas ir Adomas Zubė

Architektai: Antanas Šarkauskas ir Gabrielė Šarkauskienė (ŠA Atelier)

Dizaineriai: Nerijus Keblys ir Mantas Rimkus (Taktika studio)

Šviesos: Justas Bø

Rėmėjas: „InnoForce“

Prie parodos prisidėjo: Andrius Repšys (Foto123)

Informacinis partneris: LRT

Iniciatyvą remia: Audiofestivalis „Banguoja“, Lietuvos žmogaus teisių centras,

Parodą organizuoja: Nepatogus kinas, NARA; MO Muziejus