lt| en
lt| en

ŽIURI NARIAI

Agnė Biliūnaitė

LRT turinio vedėja

Agnė Biliūnaitė augo Anykščiuose, 2004 m. Vilniaus universitete įgijo sinologijos bakalauro laipsnį, vėliau studijavo kinų kalbą ir kultūrą Taipėjaus universitete. 2006 m. baigė Vilniaus dailės akademijoje kultūros vadybos ir kultūros politikos magistrantūrą. Studijuodama A. Biliūnaitė dirbo parodų ir simpoziumų kuratore, Rytams skirto puslapio kultūriniame savaitraštyje „Šiaurės Atėnai“ redaktore, Lietuvos rašytojų sąjungos tarptautinių programų koordinatore. 2006–2007 m. ji kuravo „Poezijos pavasario“ užsieniečių programą, eksperimentinės audiovizualinės poezijos festivalį „Sintezija“, Agnė yra ir viena iš literatūros kultūros platformos www.rasytojai.lt iniciatorių ir administratorių. Taip pat ji dirbo prodiusere Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, renginių organizatore. 2015 m. Agnė Biliūnaitė buvo paskirta kultūros atašė Lietuvos Respublikos ambasados Kinijos Liaudies Respublikoje – ji pirmoji tokias pareigas Kinijoje ėjusi Lietuvos diplomatė. Tuo pačiu metu ji ėjo ir kultūros atašė Pietų Korėjoje pareigas. Nuo 2019 m. birželio A. Biliūnaitė dirba LRT kultūros turinio vyriausioji redaktore, bei yra atsakinga už kultūros aktualijų transliavimo politiką, kuruoja kultūros temas ir jų integraciją visuose visuomeninio transliuotojo kanaluose.

Sabine Bubeck-Paaz

Prodiuserė, montažo režisierė, ESoDoc tyrimų vadovė

Sabine Bubeck-Paaz yra Vokietijoje gyvenanti prodiuserė, vyriausioji ZDF (Vokietijos visuomeninis transliuotojas) dokumentinių filmų programos redaktorė ARTE kanale. Ji dirba su 52 minučių ir pilnametražiais dokumentiniais filmais, reportažais ir tarpmedijiniais projektais. Projektų temos varijuoja nuo kultūros, muzikos, pop kultūros ir istorijos iki šiandieninių aktualijų, žmogiškųjų interesų ir sociopolitinių klausimų. Pastaruoju metu ji dalyvavo „Oskarams“ nominuotuose tarptautinėse koprodukcijose „The Act of Killing”, „The Look of Silence”, „Claude Lanzmann – Spectres of the Shoah” ir kituose dokumentiniuose filmuose, tokiuose kaip „The Whale and the Raven”, „Leftover Women” ir „iHUMAN”. Nuo 2015 m. Sabine Bubeck-Paaz taip pat yra mokymo iniciatyvos „ESoDoc“ - Europos socialinės dokumentika, organizuojamą „ZeLIG Filmschool“ Bolzane, tyrimų vadovė. Kaip dėstytoja, ji dalyvauja tarptautiniuose mokymuose ir mokomosiose dirbtuvėse, skirtose dokumentiniams projektams.

Volia Chajkouskaya

Prodiuserė, Northern Lights kino festivalio direktorė

Volia Chajkouskaya gyvena ir dirba Baltarusijoje, karjerą pradėjo studijuodama žurnalistiką ir gali pasigirti 11 metų darbo patirtimi žiniasklaidoje. Volia taip pat įgijo dokumentinių filmų režisūros ir prodiusavimo magistro laipsnį Baltijos šalių kino ir žiniasklaidos mokykloje (Talinas, Estija). „Volia Films“ gamybos įmonę ji įkūrė 2016 m., Įmonė yra registruota Estijoje ir Baltarusijoje. „Volia Films“ 2016 m. Sukūrė pilnametražį dokumentinį filmą „The Road Movie“ (rež. Dmitrijus Kalašnikovas). „The Road Movie“ pasaulyje tais pačiais metais buvo pristatytas IDFA pirmojo pasirodymo konkurse ir buvo rodomas daugiau nei 80 festivalių. Ji taip pat buvo Europos kino akademijos balsavimo narė, dalyvavo tarptautinės kino meno konfederacijos (CICAE) meninio kino profesionalų mokymuose Venecijos kino festivalyje, taip pat ji buvo „Emerging Producers Network 2018“ narė. Volia Chajkouskaya yra antrojo pagal dydį Baltarusijos kino festivalio „Northern Lights” įkūrėja ir programos direktorė. Festivalis orientuotas į Šiaurės Europos ir Baltijos šalių fikcinius ir dokumentinius filmus, turi išvystytą industrinę platformą ir platų renginių spektrą.

Lukas Brašiškis

Kino teoretikas, kritikas

Lukas Brašiškis (http://lukasbrasiskis.com) yra kino ir medijų teoretikas ir kuratorius, šiuo metu siekiantis daktaro laipsnio Niujorko universitete, Kino studijų katedroje. Jis yra Niujorko universiteto ir CUNY Bruklino koledžo docentas. Lukas Brašiškis gilinasi į eko-medijas, kūrybinę dokumentiką, pasaulio kino politiką ir estetiką bei kinematografinių kultūrų ir šiuolaikinio meno pasaulio sankirtas. His texts have been published in both academic and non-academic media, and he has curated a number of screening programs. Jo tekstai yra publikuojami ir akademinėse, ir neakademinėse medijose, jis kuravo daugybę kino programų, įskaitant „Ecology After Nature“ (E-flux, Niujorkas), „From Matter to Data: Ecology of Infrastructures“ (su Inga Lace, MoMA, Niujorkas), „Environmental Memories in East-Central European Art“ (Alternativa Film Festival, Belgradas), „Landscape to be Experienced and to be Read: Time, Ecology, Politics on the work of filmmaker James Benning“ (ŠMC, Vilnius), „Mermaid with The Movie Camera“ (Spectacle Theater, Niujorkas), taip pat kuravo tokių filmų, kaip „Human, Material, Machine“ (su Leo Goldsmith, ŠMC, Vilnius), „Baltic Poetic Documentary as Ethnographic Cinema“ (Niujorko universitetas, Niujorkas), „Welcome to the Anthropocene“ (Kino stovykla, Lietuva) programas.