lt| en
lt| en

ŽIURI NARIAI

GABIJA AUGUSTINAVIČIŪTĖ

//

Gabija Jungtinėje Karalystėje studijavo kūrybinio rašymo ir filmų studijas. Su kinu ji sieja didžiąją dalį savo laisvalaikio: kuria trumpametražius filmus (labiausiai domisi dokumentiniu stiliumi), dalyvavo kino festivaliuose kaip žurnalistė („Scanorama“) bei žiuri narė („Arte Kino“, Prancūzija). Gabija taip pat aktyviai dalyvauja protestuose, prisideda prie renginių organizavimo bei pasisako už LGBTQ+ lygybę ir kitas žmogaus teises.

GRETA BYLAITĖ

//

Greta šiuo metu yra trečio kurso studentė Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (Vilniaus universitetas). Ji intensyviai domisi žmogaus teisėmis, nagrinėja kaip kito žmogaus teisių supratimas ir kokie iššūkiai šioje srityje tebekyla. Greta baigė „Youngblood“ kino mokyklą, kurioje įgijo supratimą apie kiną ir jo reikšmę visuomenei ir žmogui. Kino mokyklos studijų metu ji iš arti susipažino su kino kūrybine virtuve. Savo sukurtame trumpametražiame dokumentiniame filme „Malda“ kvestionavo religijos prasmę ir padėtį šiuolaikinės visuomenės kontekste. Greta tiki, jog kinas yra reikšmingas raiškos būdas iškelti svarbius žmogaus teisių klausimus ir kalbėti apie problemas, nors kinas ir gali būti nepatogus dėl dažnai pasitelkiamos asmeninės prieigos.

RAMUNĖ LAPŪNAITĖ

//

Ramunė yra Vytauto Didžiojo universiteto Socialinio darbo magistrantūros studentė, anksčiau baigusi Psichologijos gretutines studijas. Šiuo metu ji vadovauja VšĮ „Prirašytos rankos“ ir kartu su komanda bei savanoriais siekia mažinti socialinę atskirtį tarp asmenų, atliekančių laisvės atėmimo bausmę, ir likusios visuomenės dalies. Organizacijos vizija – visuomenė, kurioje išryškinamos vieni kitų stiprybės, žmogus priimamas nepaisant jo praeities ir kuriama aplinka, grįsta pasitikėjimu ir bendryste. Ramunė taip pat yra Socialinio darbo studentų klubo „VESTA“ vadovė, kuriame siekiama skatinti studentų aktyvumą, ugdoma jų profesinė ir asmeninė savimonė, kuriamos sąlygos dalintis profesine patirtimi ir ją turtinti. Nuo paauglystės Ramunė savanoriauja įvairiose srityse, kas padeda jai ugdyti empatiją ir gebėjimą į situaciją žvelgti iš kelių požiūrio taškų. Ji taip pat 13 metų žaidė rankinį, kuris išugdė kantrybę, discipliną, išmokė tiek apmąstyti savo veiksmus iš anksto, tiek reaguoti į situaciją „čia ir dabar“. Iš savo sportinės patirties Ramunė išmoko siekti tikslo įdedant maksimalų kiekį energijos, noro bei varžytis nekenkiant kitiems. Ji tiki, kad kiekvieno žmogaus iniciatyvumas, gerumas ir palaikymas gali padėti pasiekti teigiamų ir ilgalaikių pokyčių visuomenėje.

AUŠRA UMBRASAITĖ

//

Aušra 2019 metais baigė animacijos bakalauro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Šiuo metu dirba trumpametražių filmų programos sudarytoja ir kino programos koordinatore VIFF „Kino pavasaris“. Aušra taip pat yra aktyviai įsitraukusi į internetinio bendruomenės radijo „Palanga Street Radio“ komandos veiklą.

PRIEGLIUS ŽUKLYS

//

Prieglius gimė Vilniuje, čia augo, ėjo į progimnaziją ir 2016 m. baigė Vilniaus licėjų. Tais pačiais metais pradėjo skandinavistikos studijas Vilniaus universitete, kur aktyviai įsitraukė į savanoriškas veiklas. Tris metus savanoriškai dirbo VU Studentų atstovybės Filologijos fakultete, 2018 metais tapo vienu iš Universiteto LGBT+ grupės steigėju ir dvejus metus ėjo pirmininko pareigas. Šiais metais Prieglius tęsia aktyvią veiklą šioje organizacijoje, yra jos Valdybos pirmininkas, ir pradėjo magistro studijas Vilniaus universitete. Laisvu nuo studijų ir savanoriavimo laiku Prieglius dirba norvegų kalbos mokytoju.