lt| en
lt| en

Sveiki atvykę į „Nepatogų kiną“ 2020

14-asis tarptautinis dokumentinių filmų festivalis vyksta spalio 7-18 dienomis. Šiais metais „Nepatogus kinas“ keičia formatą – visi festivalio filmai ir renginiai pirmą kartą prieinami visiems Lietuvos žiūrovams internetu. Festivalio tinklalapis šiemet tampa vartais į virtualią kino salę – čia galite naršyti filmų ir renginių programose, įsigyti bilietus, bei žiūrėti filmus.


PROGRAMA

Keturiose programose: „Konkursinė programa“; „Panorama“; „Vienas balsas“ bei „Filmai padedantys augti“ rasite daugiau, kaip 50 filmų ir juos visus galėsite žiūrėti festivalio VIRTUALIOJE KINO SALĖJE jums patogiu laiku, viso festivalio metu. Šių metų festivalį atidarome lietuviško dokumentinio filmo „Pavyzdingas elgesys“ premjera. O konkursinės programos filmais suteikiame galimybę pasidžiaugti ir dideliame ekrane – jie bus rodomi ne tik virtualiai, bet ir gyvai, Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) kino salėje Vilniuje.

Visi festivalio filmai subtitruoti lietuviškai, taip pat daugelis filmų turi ir angliškus subtitrus. Aštuoni programos filmai yra pritaikyti ir žiūrovams su klausos negalia naudojant SKN.

Virtualioje kino salėje vyks ir virtualūs seansai – WATCH PARTIES. Kiekvieną vakarą 20 val. kviesime filmus žiūrėti kartu, o po peržiūros pakviesime jus pasikalbėti su jų kūrėjais, veikėjais ar ekspertais, kurie atsakys į jūsų klausimus (susitikimai dažniausiai vyks anglų kalba).

AKTUALIOS DISKUSIJOS nepatogiomis temomis yra įprasta „Nepatogaus kino“ programos dalis. Kiekvieną festivalio dieną 18.30 val. kviečiame jus stebėti diskusijas „Nepatogus kinas“ facebook paskyroje ir užduoti savo klausimus pašnekovams komentaruose.

Festivalio metu taip pat organizuojami renginiai skirti dokumentinio kino INDUSTRIJOS ATSTOVAMS. Kartu su partneriais ESODOC kviečiame kino kūrėjus dalyvauti tarptautinėje konferencijoje-mokymuose THINKING THE FUTURE, kurie šiais metais taip pat vyksta virtualioje erdvėje. Interaktyviose paskaitose, diskusijose, bei virtualiose seansuose – konferencijos dalyviai turi galimybę mokytis iš savo srities ekspertų bei plėsti pažinčių ratą tarp užsienio kolegų.

EDUKACIJA

Šiemet „Nepatogaus kino“ edukacinė veikla taip pat persikelia į internetą. Kiekviena Lietuvos mokykla gali virtualiai pasikviesti „Nepatogaus kino“ edukatorius į savo klasę – specialiuose virtualiuose seansuose moksleiviams pristatoma programa FILMAI, PADEDANTYS AUGTI, o seansus lydi edukaciniai užsiėmimai kuriuose mūsų edukatoriai padeda vaikams kalbėtis svarbiomis, tačiau ne visada patogiomis temomis. Kviečiame mokytojus registruoti savo klases į šiuos seansus.

Šį filmų programa puikiai tinka ir tėveliams kurie ieško būdų, kaip kalbėtis su vaikais apie tai, ko dažnai vaikai nedrįsta garsiai paklausti. Šiam tikslui tėvams paruošėme EDUKACINIŲ WEBINARŲ programą, o prie kai kurių filmų bus pridėti paruoštukai tėvams, kurie padės aptarti filmus su vaikais namuose patiems.


APDOVANOJIMAI

Festivalio metu apdovanojamas geriausias konkursinės programos filmas, kurį renka tarptautinė žiuri. Jaunimo balso apdovanojimą skiria jaunimo žiuri. O žiūroviškiausią filmą renką visi festivalio žiūrovai vertindami internetu žiūrimus festivalio filmus 1-5 žvaigždutėmis virtualioje kino salėje.

DALYVAUKITE FESTIVALYJE

Festivalis internete – tai puiki galimybė suspėti pamatyti daugiau „Nepatogaus kino“ filmų, nei įprastai. Tad rekomenduojame įsigyti festivalio pasą, su kuriuo spalio 7-18 dienos prisijungę prie virtualios kino salės galėsite žiūrėti visus „Nepatogaus kino“ filmus jums patogiu laiku, bei dalyvauti watchparties.

Arba filmų programoje išsirinkę jus dominantį filmą ar watchparty galėsite įsigyti bilietą į jo peržiūrą. Bilietas į watcharty galioja nurodytu renginio metu, bilietai į kitus filmus galioja viso festivalio metu. Pradėję žiūrėti filmą, turėsite 48 valandas per kurias galėsite pabaigti peržiūrą (su tuo pačiu IP adresu).