lt| en
lt| en

Virtuali diskusija

„Neapykantos strategijos rinkimuose“

Virtuali diskusija

„Neapykantos strategijos rinkimuose“

Apie renginį

Rinkimų kampanijos – metas, kai partijos pristato savo savo idėjas bei partijų programas. Tačiau kai kurios politinės jėgos šį laikotarpį išnaudoja ir neapykantai skleisti, taip legitymuodamos neapykantos kalbą bei pritraukdamos papildomų rinkėjų balsų.

Nuo Indijos ministro pirmininko Narendra Modi, pavertusio šalies musulmonus nacionaline grėsme iki Rusijos prezidento Vladimiro Putino ar Lenkijos prezidento Andžej Dudos „gelbėjančių“ savo tautas nuo „LGBT propagandos ir ideologijos“.

Lietuvoje politikai taip pat jau ne kartą išnaudojo mažumas ir visuomenės marginalizuotas grupes rinkimuose: vieni griovė Vilniaus „tabore“ gyvenusių žmonių namus, žiemą juos palikdami be gyvenamosios vietos, kiti stabdė „imigrantų antplūdį“, dar kiti homoseksualiems asmenims siūlo gyventi su kuo nori, „tik neliesti vaikų“.

Diskusijoje aptarsime šiuo klausimus:
Kokia riba tarp laisvės skleisti politines idėjas ir neapykantos sklaidos?
Kiek populiarios ir paveikios neapykantos strategijos rinkimuose Lietuvoje?
Ar gali neapykantos strategijos tapti ir Lietuvos valdančiųjų partijų rinkimų strategijų dalimi, kaip nutiko Lenkijoje ar Vengrijoje?Ar neapykanta, skleidžiama rinkimų kampanijų metu, gali sukelti realią žalą?

Dalyvauja:
Lauras Bielinis, politologas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius.
Jūratė Juškaitė, Lietuvos žmogaus teisių centro komunikacijos vadovė, portalo manoteises.lt redaktorė;
Aidas Puklevičius, rašytojas, publicistas.
Moderuoja: Darius Matas, LRT radijo žurnalistas.

Informacija

2020 Spalio 08, 18:30

Facebook

Diskusija rengiama Lietuvos žmogaus teisių centrui įgyvendinant projektą #MesVisi. Projekto partneriai – Lietuvos policijos mokykla, Žmogaus teisių stebėjimo institutas ir Europos žmogaus teisių fondas. Projektas bendrai finansuojamas Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietiškumo programos (2014-2020) lėšomis. Diskusiją taip pat remia Švedijos institutas, Švedijos karalystės ambasada Vilniuje, EVZ fondas, „Geros valios fondas“, Aktyvių piliečių fondas.

Nemokamas