lt| en
lt| en

Pirmoji festivalio „Jaunimo balso“ žiuri tarė savo žodį

Dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ kartu su Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) šiemet pirmą kartą į specialią žiuri pakvietė prisijungti jaunus žmones. „Jaunimo balso“ žiuri nariai – Indrė Vėbraitė, Agnė Lazarevičiūtė, Ernest Moroz, Akvilė Kuprytė ir Dorota Sokolovska, vertino festivalio programos filmus ir paskelbė, kas svarbiausia ir aktualiausia jaunam žmogui.

„Šitas festivalis puikiai atspindi šiuolaikinį jaunimą – mes irgi esame nepatogūs, kartais kitiems, bet dažniausiai patys sau. Ir dėl šios priežasties, MES, deja, kartais, o gal net ir labai dažnai, tampame JIE. Todėl dėkojame festivaliui už pasitikėjimą bei suteiktą galimybę tobulėti bei kalbėti apie tai, ką matome, ką girdime ir ką jaučiame“, – sakė žiuri nariai.

„Jaunimo balso“ žiuri, prieš paskelbdama filmą – nugalėtoją, specialaus paminėjimo prizu apdovanojo režisieriaus Agostino Ferrente filmą „Selfis“. „Jis mus ypač sužavėjo savo temos universalumu bei autentika. Tai be galo nuoširdi, retkarčiais tragikomiška istorija, atskleidžianti jauno žmogaus norą atsiriboti nuo visuomenės sukurtų bei jiems priklijuotų etikečių bei tapti tikrojo savo portreto autoriumi. Režisieriui Agostino Ferrente norėtume padėkoti už jaunam žmogui suteiktą galimybę kalbėti bei būti išgirstam“, – dėkojo žiuri.

Svarbiausiu ir aktualiausiu filmu šiemet „Jaunimo balso“ žiuri paskelbė režisieriaus Hassano Fazili „Vidurnakčio keliautoją“. „Šis filmas parodė mums visiškai naują skaudžios bei nemalonios problemos pusę, perteikė šią tabu virtusią temą per nuoširdumu bei asmeniškumu persmelktą jausmų prizmę. Tai filmas, kalbantis ne apie praeities ar ateities problemas, o apie tai, kas pasaulyje vyksta būtent šiuo metu. Tuo tarpu žmonės, kurie visai neseniai mums buvo panašūs į JUOS, šios istorijos metu pavirto savotiškais mūsų pačių atspindžiais, o JŲ realybė, kuri kadaise mums atrodė visiškai svetima bei tolima, pavirto MŪSŲ realybe.“