lt| en
lt| en

„Nepatogus kinas“ kviečia kino profesionalus į tarptautinę konferenciją

Nusistovėjęs dokumentinių filmų kūrimo ir platinimo ritmas šiais pandemijos laikais sutriko – pristatymai, industrijos mugės ir festivaliai persikėlė į virtualybę. O tuo tarpu pats dokumentikos žanras pritraukė naujų auditorijų, iki šiol galbūt nesilankiusių kino festivaliuose – net ir pilno metro dokumentika „Youtube“ pritraukia daugiau ir jaunesnės auditorijos nei televizija. Tad kaip išnaudoti šį momentą?

„Nepatogus kinas“ kviečia industrijos profesionalus pasikalbėti apie šiuos pokyčius ir jiems pasiruošti – festivalio metu, spalio 7-14 dienomis, vyks kartu su „ESoDoc – European Social Documentary“ rengiama konferencija „Thinking the Future“. Kviečiame registruotis iki spalio 6 d., užpildžius šią registracijos FORMĄ. Programoje – ne tik paskaitos ir meistriškumo dirbtuvės, bet ir, svarbiausia, galimybė bent virtualiai susipažinti su industrijos profesionalais iš užsienio ir ir plėsti partnerysčių ratą.

Filosofas ir „Pasaulio kultūrų namų“ (Haus der Kulturen der Welt) Berlyne vadovas Bernd Scherer jau daug metų buria aktyvistus, menininkus ir akademikus bendroms naujų tarpdisciplininio bendradarbiavimo galimybių paieškoms. Konferencijoje jis atskleis, kokias perspektyvas mato dokumentinių filmų kūrėjams šioje antropoceno eroje.

Prodiuserė ir Balkanų dokumentikos centro vadovė Martichka Bozhilova bei kompanijos „First Hand Films“, jungiančios 200 prodiuserių visame pasaulyje, vadovė Esther van Messel dalinsis pandemijos metu išmoktomis pamokomis ir nusivylimais, o atrastomis naujomis šio laikotarpio galimybėmis, tikimės, įkvėps konferencijos dalyvius.

JAV įsikūrusios Tarptautinės dokumentikos asociacijos vykdomasis direktorius Simon Kilmurry atidžiai seka dokumentikos pokyčius visame pasaulyje – asociacija kas dvejus metus organizuoja konferenciją „Getting Real“, kurioje susitinka ne vaidybinių filmų kūrėjai, finansuotojai ir industrijos ekspertai. Simon su konferencijos dalyviais pasidalins svarbiausiomis šių susitikimų įžvalgomis.

Niujorko universitete daktaro laipsnio šiuo metu siekiantis kino ir medijų tyrinėtojas Lukas Brašiškis pasidalins įžvalgomis, kaip faktinių ekologinių problemų pateikimas dokumentikoje gali daryti įtaką mūsų ateičiai ir pakvies pasikalbėti apie tai, kaip šiandien pasikeitė gamtos vaizdų vaidmuo dokumentikoje.

„Oskarui“ nominuotas filmo „Paskutinis žmogus Alepe“ režisierius Feras Fayyad į festivalį sugrįžta su nauju savo filmu. ESoDoc konferencijos metu industrijos profesionalai turės galimybę pasikalbėti su režisieriumi po jo naujausio filmo „Požemis“ peržiūros. Renginio dalyviai taip pat galės kartu žiūrėti politinį trilerį apie dirbtinį intelektą, galią ir socialinę kontrolę „iHuman“ ir po filmo pasikalbėti su jo režisiere Tonje Hessen Schei. Vėliau ji kartu su šių abiejų filmų poveikio kampanijas organizavusia Danielle Wilson Turkov dalinsis įžvalgomis, kokias vertingas pamokas dokumentinio kino kūrėjai gali išmokti šiais neįprastais laikais ir detaliai papasakos apie poveikio kampanijas.

Tad kaip išnaudoti ir vystyti galingą komunikacijos įrankį – dokumentinį filmą – šiais nenuspėjamais laikais? Kaip užmegzti naujus ryšius su naujais partneriais mokslo, kultūros, švietimo srityje, visuomenėje tam, kad mažintume galios disbalansą ir pritrauktume dar daugiau dėmesio bei skleistume dokumentinį kiną už festivalių „burbulo“ ribų? Visą konferencijos programą ir informaciją apie pranešėjus rasite štai ČIA. Dalyviams privaloma registruotis į visą ar dalį konferencijos veiklų, užpildant paraiškos FORMĄ.