lt| en
lt| en

Apie festivalį

Sveiki atvykę į „Nepatogų kiną" 2020

14-asis tarptautinis dokumentinių filmų festivalis vyksta spalio 7-18 dienomis. Šiais metais „Nepatogus kinas“ keičia formatą - visi festivalio filmai ir renginiai pirmą kartą prieinami visiems Lietuvos žiūrovams internetu. Festivalio tinklalapis šiemet tampa vartais į virtualią kino salę – čia galite naršyti filmų ir renginių programose, įsigyti bilietus, bei žiūrėti filmus.

Skaitykite toliau ir sužinokite kuo išskirtinis „Nepatogus kinas“ 2020 - šių metų programa, renginiai, apdovanojimai, bilietai ir kita.

Virtuali kino salė

„Nepatogus kino“ virtualioje kino salėje viso festivalio metu galite žiūrėti šių metų programos filmus jums patogiu laiku bei dalyvauti virtualiuose kino seansuose - Watch Party. Patekti į virtualią kino salę galite įsigiję festivalio pasą arba bilietą į pasirinktą filmą ar renginį.

Skaitykite toliau ir sužinokite kaip patekti į „Nepatogus kino“ virtualią kino salę, kaip joje žiūrėti filmus, dalyvauti renginiuose ir kita.

2020 metų kampanija

Pasaulyje demokratijos mažėja - tai faktas apie kurį norime atvirai kalbėtis šių metų „Nepatogiame kine“. Šiemet daugelyje pasaulio šalių rinkimuose itin efektyviai taškus renka politinių partijų ir judėjimų atstovai, kairėn ir dešinėn dalinantys tuščius rinkiminius pažadus, skleisdami išgalvotas baimes arba primityviai klastodami rinkimų rezultatus savo naudai.

Todėl artėjančių Seimo rinkimų akivaizdoje mes privalome klausti, kokia yra Lietuvos demokratijos kokybė 2020 metais? Ar sugebėsime išsaugoti demokratines vertybes manipuliacijų, netikrų naujienų, piktnaudžiavimo galia laikais? Ar pajėgsime atsispirti tuštiems pažadams ir prisiimsime asmeninę atsakomybę, eidami prie balsadėžių? Ar apskritai prie jų nueisime?

Jaunimo video portretai

„Nepatogus kinas“ kviečia pasvarstyti apie tai, kur gi baigiasi asmeninė nauda ir prasideda asmeninė atsakomybė? Pripažinkime, juk būtų nepalyginamai ramiau užmerkti akis prieš tam tikras problemas, o likti ant sofos rinkimų dieną – taip komfortiška. Tik jei šitaip pasielgtumėme visi?

Kartu su LRT ir jaunimo pilietiškumo skatinimo kampanija „Man ne dzin“, festivalis nesiliauja kelti nepatogius klausimus ir įkvepiančiais jaunų žmonių pavyzdžiais ragina veikti, nes kiekvienas balsas ir visuomeninis veiksmas yra svarbus. Penki jauni pilietiškai itin aktyvūs žmonės pasidalino savo mintimis apie asmeninę naudą, visuomenines patirtis ir įkvėpimus, čia rasite jų video portretus.