lt| en
lt| en

Tarptautinės dokumentikos dirbtuvės vėl kviečia mokytis Lietuvos kino profesionalus

„ESoDoc – European Social Documentary“ yra ES programos „Kūrybiška Europa“ remiama mokymų iniciatyva, kurią įgyvendina „ZeLIG“ dokumentikos mokykla. ESoDoc mokymai yra skirti medijų profesionalams ir tarpdisciplininiams kūrėjams, siekiantiems didinti savo dokumentinių filmų ir susikertančių medijų (cross-media) projektų poveikį ir pasiekiamumą, tiems, kurie nori tobulinti savo istorijų pasakojimo įgūdžius, megzti ryšius įvairiose platformose, atrasti naujas komandos formavimo, prodiusavimo, finansavimo formas ir naujas platinimo strategijas.

Nepaisant 2020-aisiais pasaulinės pandemijos iškeltų iššūkių, ESoDoc tęsia savo veiklą ir spalio 7–18 d. vyksiančio tarptautinio žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalio „Nepatogus kinas“ metu virtualioje festivalio erdvėje surengs industrinių renginių dokumentinio kino profesionalams seriją.

ESoDoc kartu su „Nepatogiu kinu“ suteiks galimybę dviems Lietuvos kino kūrėjams dalyvauti rudens ESoDOC mokymų sesijos programoje, kurią taip pat sudarys kūrybinės dirbtuvės su „Emmy” ir „Peabody” apdovanojimų laureate, kino kūrėja, autore ir dėstytoja Sheila Curran Bernard (JAV) bei viena iš geriausiai vertinamų filmų montažo režisierių ir konsultančių Joelle Alexis (Belgija/Izraelis).

Kūrybinės dirbtuvės su Sheila Curran Bernard „Dokumentinio filmo rašymas“ (ekspertės aprašymą rasite čia) stiprins dalyvių gebėjimus viename – dviejuose puslapiuose įtaigiai papasakoti, kokį projektą ir kodėl įgyvendinate. Tai padės įtikinant finansuotojus ir programų sudarytojus bei pravers sau įsivardinant projekto stiprybes ar silpnybes. Šios kūrybinės dirbtuvės skirtos padėti dalyviams tobulinti dokumentinio filmo ar multimedijų projekto prisistatymą „popieriuje”.
Datos:
– Kūrybinės dirbtuvės su Sheila Curran Bernard: 2020 m. rugpjūčio 31 d. ir rugsėjo 7 d.
– Darbo grupės: du 3 val. susitikimai 2020 m. rugsėjo 1–4 d. laikotarpyje.

Joelle Alexis paskaita (keynote) „Istorijos pasakojimas montažo režisieriaus akimis“ (specialistės aprašymą rasite čia). Dokumentinio filmo montavimas susideda iš šimtų sprendimų: struktūra, personažai, istorija ir pozicionavimas, o taip pat filmo reikšmė, žanras ir stilius. ESoDoc kūrybinių dirbtuvių metu kalbėsimės apie darbo metodus – nuo greitos peržiūros iki atidaus tikslinimo. Nagrinėdami pavyzdžius, dalyviai mokysis perrašyti, susipažins su įrankiais, padėsiančiais papasakoti istoriją ir atvaizduoti veikėjus, sužinos, kaip atrasti tinkamą toną ir ritmą.
Datos:
– Pagrindinė paskaita: 2020 m. rugsėjo 30 d.
– Papildomai turėsite galimybę asistuoti anonsų analizės sesijose (2020 m. spalio 1 d. ir lapkričio 6 d.), kuriose Joelle nagrinės ESoDoc dalyvių anonsus.

Dalyvių paraiškų pateikimo terminas: iki 2020 m. RUGPJŪČIO 21 d.

Paraiškų teikimo tvarka. Dalyviai turi pateikti šią medžiagą:
– Gyvenimo aprašymas (iki 2 psl.)
– Trumpas profesinis prisistatymas (iki 1000 spaudos ženklų)
– Trumpas kuriamo projekto aprašymas (logline, 1–3 sakiniai)
– Kuriamo dokumentinio filmo ar cross-media projekto aprašymas (iki 2 psl.)
– Nuoroda į projekto teaser’į (jei yra)
– Jūsų motyvacija įgyvendinti projektą

Paraišką galite pateikti čia: https://form.jotform.com/202164921258049

MOKESTIS
Dalyvavimo kūrybinėse dirbtuvėse mokestį dalyviams iš Lietuvos padengs organizatoriai.

KONTAKTAI
Kilus klausimams, rašykite:
Thomas Righetti
ESoDoc projektų koordinatorius
thomas.righetti@zeligfilm.it