lt| en
lt| en

2019 10 12

KVIETIMAS LANKYTIS ATVIROSE ESODOC DIRBTUVIŲ PASKAITOSE

Spalio 11 – 17 dienomis, tarptautinio žmogaus teisių dokumentikos festivalio  „Nepatogus kinas” metu, Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje bei kino teatre „Forum Cinemas Vingis” vyks tarptautinės „ESoDoc” (Europos socialinės dokumentikos) dirbtuvės, kurių metu vyks atviros paskaitos apie dokumentikos ir naujųjų medijų kūrimą ir platinimą. Europos socialinės dokumentikos kino dirbtuvės yra pirmoji ir seniausia mokymų programa Europoje, kurioje dokumentinės istorijos yra pritaikomos naujosios medijos formatams – virtualiai realybei, video žaidimams, interneto dokumentikai, 360 ir daugeliui kitų. „ESoDoc” buvo įkurta dokumentinio kino, televizijos ir naujųjų medijų mokyklos „ZeLIG” (Italija), siekiant paskatinti ir įgalinti filmų kūrėjus imtis su žmogaus teisėmis susijusių temų.

PROJEKTŲ PRISTATYMO MENAS

Seminaras

Kada: spalio 12 d., šeštadienis 10.30-12.30.
Kur: 305 auditorija, Nacionalinė Martyno Mažvydo Biblioteka, Gedimino pr. 51, Vilnius

Kaip viešai pristatyti savo kūrybinius projektus? Lektorė Sibylle Kurz, jau daugiau nei dvidešimt metų mokanti audiovizualinių menų kūrėjus apie projektų pristatymo paslaptis, supažindins paskaitos dalyvius su penkiais svarbiausiais sėkmingos prezentacijos elementais.

Jei iš esmės suvoksite savo projekto stadiją, motyvaciją, kūrybines intencijas, temą ir vizualinį sprendimą, bei išmoksite varijuoti šiais elementais, tuomet sugebėsite savo pristatymu pasiekti maksimalų rezultatą.

Besiremdama šia strategija, Sibylle Kurz pasidalins žiniomis kaip sukurti unikalų, stiprų, struktūruotą ir aistringą pristatymą, kuris sudomins ir auditoriją ir jus pačius!

Seminaras vyks anglų kalba, bibliotekos 305 auditorijoje. Dalyvavimas nemokamas, tačiau vietų skaičus ribotas. Kviečiame registruotis iš anksto.

Registracija čia.

Apie lektorę
Sibylle Kurz įgijo verslininkės ir psichologės išsilavinimą, vėliau ji sukaupė patirtį muzikos ir renginių organizavimo industrijoje, bei pradėjo dirbti Vokietijos audiovizualinių menų gamybos ir platinimo srityje.

Sibylle Kurz akademinė patirtis taip pat apima medijų ir komunikacijos mokslus bei sociologijos ir psichologijos studijas. Ji taip pat yra sertifikuota komunikacijos įgūdžių teorijos dėstytoja (pagal INLPTAssociational standartus).

Nuo 1994 Sibylle Kurz dirba kaip laisvai samdoma komunikacijos dėstytoja medijų, menų bei kultūros sferose. Jos specializacija yra projektų pristatymo menas. Sibylle padeda įvairių sričių menininkams pritaikyti jų idėjas kultūros rinkoje bei priartinti juos prie auditorijų.

Sibylle Kurz yra EFA (Europos filmų akademijos), EWA (Europos moterų audiovizualiniuose menuose tinklo), bei EDN (Europos dokumentinio kino tinklo) narė.

 

IMPACT PRODUCTION – KAIP SUSIETI TEORIJĄ IR PRAKTIKĄ KURIANT POVEIKIO ISTORIJAS

Jungtinė paskaita

Kada: spalio 14 d., pirmadienis 17.00 – 18.30
Kur: 305 auditorija, Nacionalinė Martyno Mažvydo Biblioteka, Gedimino pr. 51, Vilnius

Dviejų dalių paskaitoje režisierė Ayse Toprak ir prodiuserė Ekin Calisir pasidalins savo patirtimi apie tai, kaip poveikio strategija buvo taikoma dokumentinio filmo “Misteris gėjus Sirija” gamyboje ir platinime. Antroje paskaitos dalyje, Danielle Turkov, kompanijos Think-Film Impact Production konsultantė pristatys svarbiausius faktorius, lemiančius sėkmingą poveikio strategiją socialinių pokyčių siekiantiems dokumentikos kūrėjams.

PASTABOS
Paskaita vyks anglų k., 305 bibliotekos auditorijoje.

Vietų skaičius ribotas, todėl kviečiame registruotis iš anksto. Registracijos forma

 

TARPTAUTINIŲ DOKUMENTIKOS PROJEKTŲ PRISTATYMAI

Renginys

Kada: spalio 15-16 d., antradienis ir trečiadienis, 9.00 – 13.30
Kur: 305 auditorija, Nacionalinė Martyno Mažvydo Biblioteka, Gedimino pr. 51, Vilnius

19 Tarptautinių socialinės dokumentikos dirbtuvių ESoDoc dalyvių viešai pristatys savo projektus vystymo ir gamybos stadijoje bei rodys trumpas projekto ištraukas. Tai unikali galimybė susipažinti su labai specifišku ir žiūrovui nematomu, tačiau tolimesniam projekto gyvenimui svarbiu momentu, kuomet dar tik ryškėja būsimo filmo kontūrai, o kartu ir iššūkiai bei problemos.

Vienas iš pristatomų projektų, režisieriaus iš Lietuvos kuriamas dokumentinis filmas.

Projektus komentuos tarptautinė žiuri komisija, klausimus gali užduoti ir žiūrovai.

Plačiau apie dalyvius galite paskaityti čia

PASTABOS
Pristatymai vyks anglų k., 305 bibliotekos auditorijoje.

Vietų skaičius ribotas, todėl kviečiame registruotis iš anksto. Registracijos forma

 

DOKUMENTINIO KINO PRITAIKYMAS GLOBALIAI ŠIŲ DIENŲ RINKAI

Paskaita

Kada: spalio 15 d., antradienis 17.00 – 18.00 val.
Kur: 305 auditorija, Nacionalinė Martyno Mažvydo Biblioteka, Gedimino pr. 51, Vilnius

Ilgametę tarptautinių dokumentinio kino ko-prodiusavimo patirtį turinti Simone Baumann paskaitoje apie dokumentio kino kelią į globalias kino rinkas papasakos, kokią reikšmę filmo gamybai ir platinimui turi tinkamos auditorijos atradimas bei subtilūs tarptauinių koprodukcijų niuansai.

PASTABOS
Paskaita vyks anglų k., 305 bibliotekos auditorijoje.

Vietų skaičius ribotas, todėl kviečiame registruotis iš anksto. Registracijos forma

Apie lektorę
Simone Baumann – nacionalinio Vokietijos kino platinimo centro „German Films“ generalinė direktorė, jau daugiau nei 25 – erius metus prodiusuoja dokumentinius ir vaidybinius filmus. Iki 2019 m. ji buvo „Saxonia Entertainment GmbH“ dokumentinio kino skyriaus vadovė. 1997–2010 m. ji buvo nepriklausomos kino kompanijos „LE VISION“ generalinė direktorė. Simone yra viena pirmaujančių Europos koprodiusavimo su Rusijos bei Rytų Europos audiovizualinėmis rinkomis eksperčių.

 

ĮTRAUKIANTIS VR PASAKOJIMAS DOKUMENTIKOJE

Paskaita

Kada: spalio 15 d., antradienis 19.00 – 20.00 val.
Kur: Forum Cinemas Vingis, Savanorių pr. 7, 03116, Vilnius

Kaip priartinti tikras istorijas prie žiūrovų naudojant virtualią realybę? Feliksas Gaedtke, kompanijos „NowHere Media“ įkūrėjas ir apdovanojimus pelniusios VR instaliacijos „Namai po karo“ bendraautorius paskaitoje dalinsis savo patirtimi iš filmavimo aikštelės. Pokonfliktinėje zonoje Fallujah, Irake sukurti „Namai po karo“ įtraukia auditoriją į karo paveiktą aplinką. Feliksas Gaedtke pasakos apie sudėtingą projekto įgyvendinimą panaudojant fotogrametriją, stereofoninį filmavimą ir 360 vaizdo medžiagą.

PASTABOS:
Paskaita vyks anglų k., hole tarp 3 ir 4 salių. Dalyvavimas nemokamas, tačiau vietų skaičus ribotas. Kviečiame registruotis iš anksto

Apie lektorių
Feliksas Gaedtke yra VR / AR pasakotojas, įsikūręs Berlyne. Jis pradėjo kaip žurnalistas ir fotografas ir dirbo daugiau nei 40 šalių. Per tą laiką jis susidomėjo dokumentiniais filmais, kaip priemone, kuri leidžia auditorijai geriau suprasti veikėjų gyvenimą ir realybę, kurioje visi gyvename. Kartu su bendraminčiais Feliksas įkūrė kompaniją „NowHere Media“, kurioje jis užsiima savo pagrindine aistra – perteikti skirtingas pasaulio realijas naudojant virtualios realybės pasakojimo techniką. Jo darbai buvo eksponuojami Venecijos bienalėje, festivalyje SXSW, bei Jungtinėse Tautose.

 

DOKUMENTINIS KINAS: ATEITIES VIZIJA

Diskusija

Kada: spalio 16 d., trečiadienis 17.00 – 18.00 val.
Kur: 305 auditorija, Nacionalinė Martyno Mažvydo Biblioteka, Gedimino pr. 51, Vilnius

Užsienio televizijų kanalų bei didžiųjų dokumentinio kino festivalių programų sudarytojai diskutuos kartu su internetinių dokumentinio kino platformų bei kino fondų atstovais apie tai, kaip naujai išrasti dokumentinio kino viziją, ir kas juos asmeniškai labiausiai motyvuoja svajojant apie dokumentikos žanro ateitį.

Diskusijoje dalyvauja:

Caroline Mutz – turinio redaktorė ARTE G.E.I.E televizijoje.
Adam Gee – prodiuseris – turinio redaktorius (Londonas, JK), šiuo metu daugiausiai dirbantis  su „Red Bull Media House“ ir „Little Dot Studios“, kurių specializacija yra internetiniai vaizdo įrašai ir interaktyvi / daugialypė televizija.
Ondrej Moravetz – Prahoje įsikūrusio, didžiausio pasaulyje žmogaus teisių dokumentinio kino festivalio “One World” programų direktorius.

Informacija pildoma.

PASTABOS
Diskusija vyks anglų k., 305 bibliotekos auditorijoje.

Vietų skaičius ribotas, todėl kviečiame registruotis iš anksto. Registracijos forma

Vilniuje vyksiančią trečiąją „ESoDoc” mokymų sesiją rengia tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“. Prie iniciatyvos prisideda Lietuvos kino centras, Lietuvos Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, IT bendrovė „Telesoftas”, audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija „Avaka“. „ESoDoc“ dirbutvių pagrindinis rėmėjas yra MEDIA – kūrybiškos Europos programa.