lt| en
lt| en

2019 10 15

Įtraukiantis pasakojimas VR dokumentikoje

Kaip priartinti tikras istorijas prie žiūrovų naudojant virtualią realybę? Feliksas Gaedtke, kompanijos „NowHere Media“ įkūrėjas ir apdovanojimus pelniusios VR instaliacijos „Namai po karo“ bendraautorius paskaitoje dalinsis savo patirtimi iš filmavimo aikštelės. Pokonfliktinėje zonoje Fallujah, Irake sukurti „Namai po karo“ įtraukia auditoriją į karo paveiktą aplinką. Feliksas Gaedtke pasakos apie sudėtingą projekto įgyvendinimą panaudojant fotogrametriją, stereofoninį filmavimą ir 360 vaizdo medžiagą.

Seminaras vyks anglų kalba, hole tarp 3 ir 4 salių. Dalyvavimas nemokamas, tačiau vietų skaičus ribotas. Kviečiame registruotis iš anksto.

Registracija čia

Apie lektorių

Feliksas Gaedtke yra VR / AR pasakotojas, įsikūręs Berlyne. Jis pradėjo kaip žurnalistas ir fotografas ir dirbo daugiau nei 40 šalių. Per tą laiką jis susidomėjo dokumentiniais filmais, kaip priemone, kuri leidžia auditorijai geriau suprasti veikėjų gyvenimą ir realybę, kurioje visi gyvename. Kartu su bendraminčiais Feliksas įkūrė kompaniją „NowHere Media“, kurioje jis užsiima savo pagrindine aistra – perteikti skirtingas pasaulio realijas naudojant virtualios realybės pasakojimo techniką. Jo darbai buvo eksponuojami Venecijos bienalėje, festivalyje SXSW, bei Jungtinėse Tautose.

 

Vilniuje vyksiančią trečiąją „ESoDoc” mokymų sesiją rengia tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“. Prie iniciatyvos prisideda Lietuvos kino centras, Lietuvos Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, IT bendrovė „Telesoftas”, audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija „Avaka“. „ESoDoc“ dirbutvių pagrindinis rėmėjas yra MEDIA – kūrybiškos Europos programa.