lt| en
lt| en

2019 10 16

Diskusija: „Vyriškumas feminizmo amžiuje“

Kaip išspręsti vyriškumo krizę?

Spalio 16 d., 18 val., kino teatras „Pasaka“, Didžioji salė

Filmas „Normal“

Ilgą laiką nereikšmingu laikytas feminizmas, atrodo, „prasimušo į mainstreamą“. Besikeičiantis lyčių balansas politikoje, mene, ekonomikoje ir mūsų kasdienybėje tampa matomas plika akimi.

Tačiau moterims įgyjant daugiau galimybių, pradedama kalbėti ir apie vyriškumo krizę: naujausia Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos užsakyta apklausa rodo, kad 81 proc. Lietuvos gyventojų mano, jog šiuolaikiniai vyrai turi būti labiau vyriški. Tačiau 89 proc. apklaustųjų pritarė, kad vyrai turi būti rūpestingi, švelnūs ir jautrūs, 76 proc. pritarė, jog normalu, kai vyrai verkia.

Ką reiškia būti vyru feminizmo amžiuje? Ką prarado vyrai ir ką atrado? Ar toksiškas vyriškumas – iš tiesų jau praeityje?

Diskusijos dalyviai bus paskelbti netrukus.

Diskusija vyks po filmo „Normalumas“: „Normalumas“ – tai audiovizualinė kelionė po lyčių stereotipus ir šiuolaikinėje visuomenėje nusistovėjusias normalumo sampratas. Mokslininkė ir kino kūrėja Adele Tulli, pasitelkusi stebėjimo kino estetiką, savo kameros žvilgsnį nukreipia į įvairiausius kasdienius žmonių veiksmus, ritualus bei situacijas, kurie kitomis aplinkybėmis mums atrodytų niekuo nereikšmingi ir neypatingi.

Daugiau apie filmą

Įėjimas: jūs sprendžiate, kokia suma norite paremti festivalį.

Jei norite išvengti eilių prie kasų, bilietą už fiksuotą kainą įsigykite internetu.