lt| en
lt| en

2019 10 18

Diskusija: „Mes ir jie“

Kokias skirtis brėžiame šiuolaikinėje Lietuvoje?

Spalio 18 d., 17.30 val., kino teatras Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Lietuva nepriklausoma jau beveik tris dešimtmečius. Šaliai bandant įtvirtinti savo nepriklausomybę, dar 1994 m. įsikūrė Lietuvos žmogaus teisių centras – viena seniausių žmogaus teisių organizacijų Lietuvoje.

Šiais metais Centrui minint savo veiklos 25-metį, kviečiame į „state of human rights“ diskusiją kartu su Lietuvos žmogaus teisių centro ekspertais.

Atsispirdami nuo pagrindinio šių metų festivalio „Nepatogus kinas“ šūkio „Mes ir jie“, diskutuosime, kokias skirtis brėžiame šiuolaikinėje Lietuvoje? Kas per šiuos 25 metus tapo „mes“, o kas vis dar yra „jie“ – neverti lygiavertiškos žmogaus teisių apsaugos? Ar, nepaisant visų problemų ir iššūkių, galime save vadinti valstybe, kuri užtikrina pagrindines laisves ir teises?

Diskusijos dalyvių panelis bus paskelbtas netrukus.

Diskusija vyks po filmo „Pasienio tvora“ (112 min.)

Brenerio perėja, 2016-ųjų pavasaris: Austrijos vyriausybė, baimindamasi pro Italiją vykstančių pabėgėlių antplūdžio, paskelbia apie naujos pasienio tvoros statybą. Vietiniai tvoros bijo tiek pat, kiek ir menamos grėsmės jų kraštui. Po dvejų metų tvora vis dar guli suvyniota konteineriuose, o pabėgėliai taip ir nepasirodė.

Įėjimas: jūs sprendžiate, kokia suma norite paremti festivalį.

Jei norite išvengti eilių prie kasų, bilietą už fiksuotą kainą įsigykite internetu.

Diskusija skirta Lietuvos žmogaus teisių centro 25-mečiui paminėti.