lt| en
lt| en

2019 10 14

Diskusija: „Kai nusižudo artimasis“

Kas padeda, kai išgyveni artimojo savižudybę?

Spalio 14 d., Kaunas, 17.30 val. , Romuvos laikinoji salė

Pasaulinio sveikatos centro atliktais tyrimais rodo, kad didelė visuomenės dalis nedrįsta teirautis apie kitų pareikštas savižudiškas mintis. Visuomenėse vis dar gyva nuostata, kad savižudybės įvyksta netikėtai, o apie tai galvojantys žmonės nerodo jokių ženklų. Tokiais stereotipais tiki net šeši iš dešimties žmonių.

Neseniai atliktas kitas (Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ir Jaunimo linijos) tyrimas rodo, kad 4 iš 10 lietuvių klaidingai mano, kad pasiteiravimas apie savižudybę žmogų gali paskatinti pakelti ranką prieš save.

Kaip padėti žmogų, turinčiam savižudiškų minčių? Ir kaip gyvena tie žmonės, kurių artimieji nusižudė? Kas padeda, kai išgyveni artimojo savižudybę?

Diskusijos dalyviai bus paskelbti netrukus.

Diskusija vyks po filmo „Brolis“ peržiūros.

Apie filmą: prieš daugiau nei dešimtmetį psichikos liga susirgęs režisieriaus brolis Evelinas nusižudė. Tuo metu jam buvo viso labo 22-eji. Savo skausmą artimieji paslėpė giliai ir apie sūnaus ir brolio mirtį niekada nesikalbėjo. Režisierius nusprendžia pakviesti artimuosius pokalbiui ir leidžiasi į kelionę po vaizdingas Didžiosios Britanijos vietas, ten pat, kur šeima vaikystėje rengdavo žygius pėsčiomis.

Įėjimas: jūs sprendžiate, kokia suma norite paremti festivalį.

Jei norite išvengti eilių prie kasų, bilietą už fiksuotą kainą įsigykite internetu.