lt| en
lt| en

2019 10 16

Diskusija: „Kai griūva nacionalinio herojaus mitas“

Kaip išgyventi nacionalinių herojų mitų griūtis?

Spalio 16 d., 18.30 val. laikinoji „Romuvos” salė

XX amžiuje lietuviai išgyveno daugybę trauminių patirčių: nuo tremčių gyvūliniuose vagonuose, partizanų kūnų viešo „eksponavimo“ miestelių aikštėse  iki KGB persekiojimų.

Tačiau istorija rodo, kad buvome ne tik aukos – dalies didvyriais laikomų asmenų biografijos yra vertintinos ne vienareikšmiškai. Neseniai Vilniuje nuimti atminties ženklai diplomatui, Lietuvių aktyvistų fronto įkūrėjui Kaziui Škirpai bei Jonui Noreikai – Generolui Vėtrai.

Šiais metais festivalyje „Nepatogus kinas“ įvyks dokumentinio filmo „El Padre Medico“ premjera, kuriame griūva kunigo Aleksandro Ferdinando Bendoraičio legenda.

Kaip išgyventi nacionalinių herojų mitų griūtis? Ar subrendome ir ar mokame kritiškai žvelgti į savo istoriją? Ar susigyvenome su idėja, kad galime būti ir esame ne tik aukos, bet kai kurias atvejais ir budeliai?

Diskusijos dalyviai bus paskelbti netrukus.

Diskusija vyks po filmo „El Padre Medico“.

Filmo kūrėjai leidžiasi į Brazilijos džiunglių gilumą vedini didingos Aleksandro Ferdinando Bendoraičio (1919-1998) legendos. Ji byloja apie kilnų gydytoją, pasišventusį misionierių, Antrojo pasaulinio karo pabėgėlį iš Lietuvos, savo rankomis sukūrusį plaukiojančių ligoninių tinklą, teikusį pagalbą tūkstančiams Amazonės baseine gyvenančių žmonių. Tačiau pokalbiai su liudininkais, prabangaus asmeninio gyvenimo detalės, įtarimai žmonių išnaudojimu bei kraupiais nusikaltimais pradeda griauti filmo kūrėjų planus papasakoti „Motinos Teresės iš Lietuvos“ istoriją.

Įėjimas: jūs sprendžiate, kokia suma norite paremti festivalį.

Jei norite išvengti eilių prie kasų, bilietą už fiksuotą kainą įsigykite internetu.