lt| en
lt| en

2019 10 11

Diskusija: Gyvenimas dirbtinio intelekto amžiuje 

Kieno naudai veiks dirbtinis intelektas?

Spalio 11 d., 18.30 val., kino teatras „Pasaka“

„Mokytis gebantys dirbtinio intelekto robotai turi labai šlykščią savybę – jie gali išmokti tik tai, ką duomenys jiems parodo. Jie kategoriškai atsisako išmokti apie tokį pasaulį, kokio mes norėtume, arba tokį, kokiame mes teigiame, kad jau susikūrėme.“ – Yonatan Zunger, „Asking the Real Questions about AI“.

Kaip paaiškinsime robotams, kokio pasaulio norime? Kaip išmokysime juos nediskriminuoti, vertinti nešališkai ir teisingai, jei patys to dar nemokame? Kaip užtikrinsime, kad algoritme neatsispindėtų jį kuriančiojo išankstinės nuostatos? Ar dirbtinis intelektas – naujos kartos ginklas tarptautinėje erdvėje?

Diskusijoje dalyvaus:

Donatas Murauskas, VU Teisės fakultetas / VU Law Faculty tyrėjas, mokslinės grupės „Žmogaus teisės ir technologijos“ vadovas;

Ieva Skurdauskaitė, VU TSPMI doktorantė, technologijų tarptautiniuose santykiuose tyrėja;

Algirdas Davidavičius, filosofas, Vytautas Magnus University (Vytauto Didžiojo universitetas) dėstytojas ir Vilniaus politikos analizės institutas ekspertas;

Diskusiją moderuos Agnė Pakšytė, Lietuvos žmogaus teisių centras projektų koordinatorė.

Diskusija vyks po filmo „Labas, robote“:

„Labas, robote“ kelia klausimą, ar dirbtinis intelektas gali mums atstoti pačius artimiausius žmones; nuobodžiaujančiai senutei – smalsaus anūkėlio draugiją, intymaus bendravimo pasiilgusiam vyrui – meilužę ar gyvenimo partnerę. Kol filmo veikėjai ir jų humanoidai draugai pratinasi vieni prie kitų, fone skamba daugybė etinių ir filosofinių klausimų – ką gausime ir ką prarasime į savo gyvenimus įsileidę dirbtinį intelektą?

Įėjimas: jūs sprendžiate, kokia suma norite paremti festivalį.

Jei norite išvengti eilių prie kasų, bilietą už fiksuotą kainą įsigykite internetu.