lt| en
lt| en

Nepatogus kinas 2017

Festivalio atidarymo vakaras 2016

Jubiliejinis, 10- asis Žmogaus teisių kino festivalis „Nepatogus kinas“ atidarytas su naujausia ir Berlyno kino festivalyje „Auksiniu lokiu“ apdovanota Gianfranco Rosi juosta „Liepsnojanti jūra“.
Atidarymo kalboje festivalio direktorius Gediminas Andriukaitis palygino pirmojo ir 10-ojo „Nepatogaus kino“ katalogus: „Lengvai galime atskirti, kuris priklauso pirmajam, o kuris dešimtajam. Šie leidiniai puikia atspindi, ką festivalis patyrė per 10 metų. Nors abu skiriasi savo dydžiu, profesionalumu ir ambicijomis, vienas dalykas liko nepakitęs. Tai nuoširdus mūsų tikėjimas dokumentinio kino galia ir pasiryžimas kalbėti visais žmogaus teisių klausimais, net ir pačiais nepatogiausiais“.
Atidarymo ceremonijoje prisimintas ilgametis festivalio draugas ir įkvėpimo šaltins a.a. prof. Leonidas Donskis. Taip pat pristatytos 8 festivalio programos, tarp kurių ir trečius metus skaičiuojanti konkursinė festivalio programa.

Nepatogaus kino diskusijų ir renginių akimirkos 2016

10-asis Žmogaus teisių kino festivalis Nepatogus kinas aplankė net 10 Lietuvos miestų, pristatė per 50 dokumentinių filmų ir  sulaukė 12500 žiūrovų bei 30 užsienio kino profesionalų ir aktyvistų. Festivalį papildė daugiau nei 20 diskusijų, dirbtuvių ir parodų.

Nepatogus kinas Lietuvos miestuose 2016