lt| en
lt| en

Nepatogus kinas – nuo 2007 m. kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis, unikalus savo programa ir formatu. Tai socialinis – kultūrinis projektas, kuriame gali dalyvauti kiekvienas. Festivalio metu Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais. Nepaisant festivalio socialinės misijos ir nekomercinio pobūdžio, Nepatogus kinas kartu yra ir vienas gausiausiai lankomų kino renginių Lietuvoje bei vienintelis tokio pobūdžio kino festivalis Baltijos šalyse. 2017 m. festivalis į savo veiklas įtraukė beveik 16 000 žiūrovų visoje Lietuvoje.

 

2016 m. rudenį festivalį papildė edukacinis projektas – Nepatogaus kino klasė. Tai nemokama mokytojams skirta platforma, kurioje pristatomi filmai, padedantys kalbėti svarbiomis, tačiau ne visada patogiomis socialinėmis temomis. Šis projektas skatina mokytis, pažinti visuomenės įvairovę ir apmąstyti šiandienos iššūkius žiūrint kiną klasėje.

 

Nepatogus kinas – tai erdvė geram kinui ir laisvai minčiai, diskusijoms apie tai, kas iš tiesų yra svarbu.

 

Nepatogus kinas 2019

Vilniuje spalio 10 – 20

Kaune spalio 11 – 20

Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Ukmergėje spalio 23 – 27

Utenoje, Anykščiuose, Marijampolėje, Rokiškyje, Tauragėje, Biržuose lapkričio 13 – 17

 

Organizatoriai

Asociacija Lietuvos žmogaus teisių centras (LŽTC) yra nuo 1994 m. veikianti nevyriausybinė organizacija, viena seniausių žmogaus teisių švietimo organizacijų Lietuvoje. Nuo įsteigimo LŽTC telkė savo narių ir ekspertų pastangas įgyvendinant daugelį reikšmingų projektų žmogaus teisių švietimo, teisinių tyrimų srityse. Šiandien Lietuvos žmogaus teisių centras – tai nedidelė entuziastingų, profesionalių žmonių organizacija, siekianti prisidėti prie Lietuvos pilietinės visuomenės stiprinimo per žmogaus teisių ugdymą.

VšĮ Nepatogus kinas – organizacija, užsiimanti dokumentinio kino festivalio „Nepatogus kinas” organizavimu, kino edukacija, dokumentinio kino, keliančio svarbius žmogaus teisių klausimus, skatinimu, populiarinimu ir platinimu.