lt| en
lt| en

Nepatogus kinas po atviru dangumi

Išlydint vasarą žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ kviečia į nemokamą aplinkosaugai skirtą renginį VU Botanikos sodo Vingio skyriuje.

Renginio metu vyks ekskursija po botanikos sodą, kūrybinės nebenaudojamų daiktų perdirbimo dirbtuvės ir rodoma Kolumbijoje filmuota dokumentika „Mąstantys kalnu“ (Thinking Like a Mountain, rež. Alexander Hick).

Aplinkos apsaugos klausimai aktualūs ne tik atokiose pasaulio vietovėse gyvenančioms bendruomenėms, bet ir miestiečiams. Festivalio organizatoriai renginiu taip pat siekia atkreipti dėmesį į miestui svarbias žaliąsiais erdves ir kiekvieno gyventojo indėlį jas saugojant.

EKSKURSIJA 18:30-19:30
Supažindins su vietovės istorija, šimtmetį minėsiančio sodo įkūrėjais ir išskirtine augalų ekspozicija.
Registracija į ekskursiją: https://goo.gl/Prr8ss

DIRBTUVĖS 18:30-19:30
Organizacijos „Žaliasis taškas“ komanda praves kūrybines dirbtuves, kurių metu iš nebenešiojamų marškinėlių bus galima pasidaryti daugkartinio naudojimo krepšius.
Botanikos sode taip pat įsikurs interaktyvi „Žaliojo taško“ palapinė, kurioje renginio dalyviai turės galimybę daugiau sužinoti apie astakingą vartojimą, atliekų prevenciją ir rūšiavimo naudą.

FILMAS 20:00
Dokumentika „Mąstantys kalnu“ (Thinking Like a Mountain, rež. Alexander Hick) nukelia į Sierra Nevada de Santa Marta kalnyną Kolumbijoje ir supažindina su vietine kalnyno sergėtojų Arhuaco gentimi. Pastaraisiais dešimtmečiais ginkluoti konfliktai, besiplečianti uolienų kasybos industrija ir klimato kaita pradėjo kelti didžiulę grėsmę genties tradicinio gyvenimo, gimtųjų vietovių ir harmoningo santykio su gamta išsaugojimui. Režisierius fiksuoja neįtikėtina gamtą ir jos apsuptyje gyvenančių vietinių kasdienę kovą.
„Mąstantys kalnu“ yra vienas iš Žaliosios festivalio programos filmų.

Filmo anonsas: https://goo.gl/vJCMRg

Renginys NEMOKAMAS