lt| en
lt| en

Kūrybiškas istorijų vystymas ir platinimas: dokumentikos „Birmos posmai“ atvejo analizė. Susitikimas su režisieriumi Petr Lom ir prodiusere Corinne Van Egeraat

Spalio 4 d. 12 – 16 val.

Adresas: ŠMC kino salėje“, Vokiečių g. 2, Vilnius

2017 m. festivalyje „Nepatogus kinas“ pristatėme dokumentinį filmą „Birmos posmai“. 2018 m. filmo kūrėjai sugrįžta su mokymais tiems, kurie nori susipažinti su kūrybiškų istorijų žmogaus teisių tematika vystymu ir sėkmingo dokumeninio kino platinimo yaptumais.

Mokymus su filmo režisieriumi Petr Lom ir kūrybos partnere filmo prodiusere Corinne Van Egeraat sudaro trys dalys. Pirmojoje – dokumentinės juostos „Birmos posmai“ peržiūra. Daugiau apie filmą čia.

Antrojoje mokymų dalyje kūrėjai dalinsis savo patirtimi filmuojant filmą itin sudėtingomis politinės kaitos sąlygomis, kuomet Mianmaras po kone pusės amžiaus trukusios kariuomenės diktatūros turėjo slinkti atviresnės ir demokratiškesnės ateities link. Kūrėjai aptars, kodėl jie pasirinkto poeziją ir disidentinę veiklą kaip kertinę ašį filmo istorijai vystyti, gilinsis į Cinéma-vérité (kino tiesos) sąvoką ir jos formas kine. Jie pasidalins savo teorija, teigiančia, jog „cinema verite“ yra dar viena poezijos išraiška kasdienybėje.

Trečiojoje mokymų dalyje Petr Lom ir Corinne Van Egeraat analizuos filmo platinimo strategiją ir viešinimo kampaniją: kartu su vienu žymiausių Europos fotografų išleista fotografijų ir poezijos knyga bei šios tik mjanmų (birmiečių) kalba parašytos nedidelio biudžeto knygos sklaida Mianmare, nemokamų filmo seansų, pasiekusių net 50 000 žiūrovų, organivaimą Mianmare. Kūrėjai taip pat supažindis su savo strategija kuriant „Kickstarter“  kampaniją.

Filmo peržiūra ir susitikimas su kūrėjais vyks anglų kalba be vertimo.
Šie mokymai yra nemokami, tačiau reikalinga registracija (registracija pasibaigusi).

Renginį pristato „Kūrybiškos Europos“ MEDIA .