lt| en
lt| en

Filmo „Seksas be sutikimo“ peržiūra ir diskusija „Kas pasikeitė per metus nuo #metoo?”

Spalio 6 d. 15:00

Adresas: Kino teatras „Forum Cinemas Vingis“, 3 salė, Savanorių pr. 7, Vilnius

Prieš metus prasidėjo #metoo judėjimas, atskleidęs daugybę seksualinio priekabiavimo ir prievartos atvejų. Laikas pamąstyti, kas įvyko per šiuos metus.

Lietuvos žiniasklaida dar iki #metoo kalbėjo apie seksualinį priekabiavimą Seime. Vėliau savo istorijomis pradėjo dalintis aktorės, dailininkės, studentės. Dalis istorijų buvo anoniminės, kai kurios iš jų – viešos, dar kitos – papasakotos gal tik patiems artimiausiems žmonėms.

Istorijoms pasirodžius viešumoje, buvo svarstoma dėstytojų etika, kalbama apie pagalbą aukoms, užsienio valstybėse pradėti mokymai tarnautojams, sukurti fondai, pakeisti teisės aktai.

O kas įvyko Lietuvoje per metus nuo #metoo? Ką pakeitė #metoo judėjimas? Kaip jaučiasi tos, kurios pradėjo kalbėti Lietuvoje? Koks buvo žiniasklaidos vaidmuo viešinant #metoo istorijas? Su kokiomis dilemomis susidūrė žurnalistai ir nevyriausybinės organizacijos, viešindamos priekabiavimo ir smurto istorijas? Ko galime tikėtis toliau?

Daugiau apie tai – spalio 6 d. 15:00 val. kino teatre Forum Cinemas Vingis, 3-oje salėje, kur žiūrėsime filmą „Seksas be sutikimo“, o po jo diskutuosime apie #metoo Lietuvoje.

Diskusiją moderuos žurnalistas Mindaugas Jackevičius

Diskusijoje dalyvaus:

Algimantas Černiauskas, tapytojas, buvęs Vilniaus dailės akademijos studentas.

Indrė Makaraitytė, LRT Tiriamosios žurnalistikos skyriaus vyr. redaktorė, buv. INFO TV aktualijų laidos „Dienos komentaras“ vedėja;

Dovilė Javinskaitė, Lietuvos ryto TV žinių žurnalistė, buvusi Info TV žurnalistė, slaptu tyrimu įrodžiusi Seimo nario seksualinį priekabiavimą;

Jūratė Juškaitė, žmogaus teisių portalo manoteises.lt redaktorė, Lietuvos žmogaus teisių centro komunikacijos vadovė;

Karolis Vyšniauskas, Podkasto NYLA autorius, prisidėjęs prie #metoo istorijų atskleidimo.

 

Diskusija vyks lietuvių kalba.
Filmas – prancūzų kalba su lietuviškais subtitrais.
Įėjimas: kiekvienas žiūrovas nusprendžia pats, kiek vertas festivalio bilietas (nuo 1 ct).

Renginį pristato žmogaus teisių portalas manoteises.lt, Lietuvos žmogaus teisių centras ir Lygių galimybių plėtros centras.

Renginys iš dalies finansuojamas Alumni Engagement Innovation Fund ir JAV ambasados lėšomis.