lt| en
lt| en

Europos Parlamento Sacharovo 30-osioms metinėms skirtos fotografijų parodos „Jie gina mūsų laisves“ atidarymas.

Parodos atidarymas:  spalio 4 d. 18 val.

Adresas: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka , 5 a. Gedimino pr. 51, Vilnius
Paroda kabės spalio 4 – 30 d.
Įėjimas nemokamas
Pristato: Europos Parlamento biuras Lietuvoje.

Šis foto projektas – tai kelionė, atskleidžianti kasdienį dviejų moterų ir dviejų vyrų, kovojančių už žmogaus laisves Kambodžoje, Tunise, Etiopijoje bei Bosnijoje ir Hercegovinoje, gyvenimą.

Jaunųjų tunisiečių kova ir viltis praūžus 2011-ųjų revoliucijai bei kova su jaunimo radikalizacija. Etiopijos teisininko darbas ginant žurnalistų ir tinklaraštininkų teisę nevaržomai reikšti savo nuomonę. Sarajevo pabėgėlės įkurtų nevyriausybinių organizacijų parama nuo smurto ir diskriminacijos nukentėjusioms moterims Serbijoje. Kambodžos mnongų etninės mažumos kova su tarptautinių bendrovių vykdomu žemės grobimu. Apie visa tai pasakoja keturi agentūros „Magnum“ fotografai: Newsha Tavakolian, Enri Canajus, Biekė Deeporter  ir Jérôme‘as Sessini.

Paroda yra skirta Sacharovo premijos už minties laisvę 30-mečiui. Nuo 1988 m. Europos Parlamentas teikia šią premiją asmenims ir organizacijoms, kurių indėlis į kovą už žmogaus teises yra išskirtinis. Tarp laureatų yra tokie žmonės ir organizacijos kaip Malala Yousafzai, organizacija „Žurnalistai be sienų“, Nelsonas Mandela, Giljermas Farinjasas, Baltarusijos žurnalistų sąjunga, Rusijos organizacija „Memorial“ bei kiti.

Fotografijų parodą papildys festivalio „Nepatogus kinas“ specialioji programa „Aktyvizmas“. Penki dokumentiniai filmai fiksuoja išskirtines asmenybes, kurių veikla, mintys ir gyvenimo būdas savitai byloja apie žmogaus teisių reikšmę šių dienų kontekste.