lt| en
lt| en

Diskusija „XXI amžiaus disidentai – kam jie priešinasi ir kaip kinta jų gyvenimai“

Spalio 5d. 16.30 – 18.00

Adresas: Europos namai, Gedimino pr. 16 (įėjimas iš Vilniaus g.), Vilnius.

Freedom House tyrimų duomenys rodo, kad kariniai konfliktai, režimo valstybės, autoritariniai lyderiai bei praktikos yra vieni iš iššūkių laisvei ir demokratijai visame pasaulyje. Vienintelis priešnuodis tam yra pilietinės visuomenės atsparumas bei vietos aktyvistų, menininkų ir žurnalistų drąsa.

Lietuvos išsilaisvinimui iš SSSR okupacijos didelę įtaką turėjo žmogaus teisių aktyvistai – disidentai. Šiandien žmogaus teisių aktyvistai Rusijoje kovoja su totalitariniu režimu.

Diskusijos metu kartu su Rusijos žurnalistais, performanso meno atstovais kalbėsime apie XXI a. disidentus. Kiekvieno jų gyvenimą paveikė Rusijos režimas, siekiantis nutildyti tuos, kurie savo veiksmais, menu ar raštu kalba apie nesąžiningus rinkimus, dingstančius žmones. Diskusija apie žmones, kurie savo noru ar priverstinai tapo žmogaus teisių aktyvistais.

Diskusiją moderuos: Vytautas Jurkonis, „Freedom House“ biuro Lietuvoje vadovas.

Diskusijos dalyviai:
Petras Auštrevičius, Europos Parlamento narys,
Jelena Milašina, nepriklausomo Rusijos laikraščio „Novaya Gazeta“ žurnalistė,
Artiomas Loskutovas, performansų menininkas, žmogaus teisių aktyvistas.
Diskusija vyks su vertimu į lietuvių-anglų-rusų kalbas.

Registracija į renginį: –>

Diskusija skirta paminėti Nobelio taikos laureato A. Sacharovo premijos 30-metį, kurią kasmet organizuoja Europos Parlamentas.
Diskusiją organizuoja Europos Parlamento biuras Lietuvoje bendradarbiaudamas su Tarptautiniu žmogaus teisių dokumentinių filmų festivaliu „Nepatogus kinas“.